szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Hallgatói Hálózat azt reméli, hogy a HÖOK-elnök távozásával és az új elnökkel megteremtődik a felsőoktatási reformok nyilvánossága.

A Hallgatói Hálózat tagjai sikeres munkát kívánnak a Hallagatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) új ügyvivő elnökének, Körösparti Péternek. "Reméljük, hogy Nagy Dávid korábbi elnök lemondásával a HÖOK feledékenysége, következetlensége is a múlté lesz, és saját közgyűlésének eddig be nem tartott határozata értelmében megteremti a felsőoktatási reformok nyilvánosságát" - olvasható a Facebookon megjelent közleményükben.

Mint arról beszámoltunk: Nagy Dávid szombaton közölte, hogy azért döntött a lemondás mellett, mert a megválasztása óta eltelt három évben minden energiáját a szervezet irányítása kötötte le, és sem magánéletére, sem tanulmányaira nem tudott kellő időt fordítani.  

Stiller Ákos

"Az év elején a hallgatók „egyetlen legitim”, törvényben lefektetett jogosítványokkal rendelkező szervezetének elnöksége saját közgyűlésének határozatát vette semmibe, amennyiben hajlandó volt elfogadni, hogy a tárgyalások közben nemhogy jogszabály-, hanem alkotmánymódosítást eszközöljön a kormány a vitatott kérdésekben, valamint, hogy a közvélemény, így az egyetemi polgárság mindennemű érdemi tájékoztatása nélkül folyjanak - ahogy folynak máig is – a Felsőoktatási Kerekasztal ülései" - olvasható a HaHa közleményében.
 
A szervezet felhívja az ügyvivőelnök figyelmét, hogy a hallgatók „egyetlen legitim” képviselőjeként nem csak a HÖOK-közgyűlések határozatait kell betartania, hanem az egyetemi polgárság tájékoztatása és valódi érdekképviselete is alapvető feladata.

"A Hallgatók 6 pontjából, melyet egykor még a HÖOK is képviselt, csupán egy pont tekinthető teljesültnek: nem csökkentette a kormány az állami ösztöndíjak számát. Ez közös sikerünk" - jelentik ki.
 
"Azonban a valódi, nyilvános reformok, a hallgatói szerződés eltörlése, a felsőoktatás finanszírozásának rendbetétele és átláthatósága, a miniszter által folyamatosan semmibe vett egyetemi autonómia visszaállítása és a hátrányos helyzetű tanulók hathatós támogatása még mind megoldásra várnak" - teszik hozzá.

A HaHa meggyőződése, hogy sikeres és maradandó reformot kizárólag az érintettek bevonásával, nyilvános vitával, valódi társadalmi egyeztetéssel lehet véghezvinni. "Őszintén reméljük, a HÖOK mostantól bátran és következetesen képviseli az egyetemi polgárság érdekeit, mindenekelőtt saját közgyűlésének határozatát betartva megteremti a felsőoktatási reformok nyilvánosságát" - zárul közleményük.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!