Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Első fokon, nem jogerősen élefogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a Győri Törvényszék azt a fiatalembert, aki tavaly januárban segíteni ment egy kocsmai ismerőséhez, majd vita közben leszúrta áldozatát; Király Richárd legkorábban harminc év múlva helyezhető feltételesen szabdlábra.
"Akárki akármit mond, ez mészárlás volt" - jelentette ki az ítélethirdetés során Köszler Ferenc bíró, utalva arra is, hogy a konyhakéssel okozott harminc sérülés közül négy a hátán érte az áldozatot, és a haláláig tartott a szurkálás. A vádlott később ugyan beismerte tettét, magbánást tanúsított, de utóbbi jelentős része önsajnálat volt.
Az áldozatot talán akkor sem lehetett volna megmenteni, ha bemosakodott orvoscsapat van a helyszínen - jegyezte meg. Utalt arra is, hogy a tettes, észlelve, hogy áldozata nem lélegzik, előbb ágyterítővel letakarta a tetemet, lefürdött, majd ruhát, révét, mobiltelefont magához véve távozott. A tévét eladta, a bankkártyával pedig megpróbált pénzt felvenni.
Ezzel a különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés mellett kifosztás, készpénz-helyettesítő eszközzel visszaélés miatt is elítélték, mindehhez csekély mennyiségű kábítószer birtoklása is társult.
A bíró kiemelte: a vádlottra korábban többször szabtak már ki büntetést erőszakos és vagyon elleni cselekmények miatt. Felsorolása szerint eddig mintegy 12 évnyi letöltendő büntetéssel sújtották.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.