Orbán megválasztását Swift lilliputi választásához hasonlították

Orbán Viktorról jelenleg csak annyi tudható, hogy „jól focizik, nagy a szája, ezen az alapon tehát miniszterelnök lehet belőle” – mondta Molnár Csaba, a DK alelnöke. Mint mondta, pártja kormányprogram híján bojkottálja Orbán szombati miniszterelnökké választását.

  • MTI MTI
Orbán megválasztását Swift lilliputi választásához hasonlították

Nem vesz részt a szombati miniszterelnök-választó országgyűlési ülésen a DK, kifogásolják ugyanis, hogy Orbán Viktor nem hirdetett programot, így nem lehet tudni, mit tervez a következő négyéves kormányzása alatt – mondta Molnár Csaba ügyvezető alelnök csütörtökön.

Szerinte Orbán Viktor program nélkül „biankó csekket” kér. Azt mondta, kormányprogramról szavaznának, ennek hiányában azonban el se mennek az ülésre.

Orbán Viktor megválasztását a Jonathan Swift által leírt liliputi választáshoz hasonlította, ahol a minisztereket az alapján választják ki: melyikük tud a legjobban kötélen táncolni. Szerinte jelenleg Orbán Viktorról is csak annyi tudható, hogy „jól focizik, nagy a szája, ezen az alapon tehát miniszterelnök lehet belőle”.

Emlékeztetett: az elmúlt bő két évtizedben a kormányfő személyével együtt kabinetjének programjáról is szavazott a Ház, „most viszont megváltoztatta Orbán az alaptörvényt, és úgy döntött, hogy kormányprogramról nem kell szavazni”. Molnár Csaba kifogásolta azt is, hogy a kormányfő csak megválasztása után szól majd az Országgyűléshez.

Gréczy Zsolt, a DK szóvivője kérdésre válaszolva a Molnár Zsolt szocialista politikusról előkerült felvételekkel kapcsolatban azt mondta: nem változik álláspontjuk: ha a felvételek valódiak, a politikus ne legyen a nemzetbiztonsági bizottság vezetője akkor sem, ha Molnár Zsolt átesik egy C-típusú átvilágításon.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.