Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Mazsihisz tiltakozik az ellen, hogy a Ferencvárosban szobrot állítanak az egykori antiszemita politikus Donáth Györgynek. Az Együtt szerint botrány, hogy a Fidesz ismét egy rasszistának, hírhedt fajvédőnek és hétpróbás antiszemitának készül szobrot állítani.
Donáth György dicstelen politikai szerepvállalása felett akkor sem szabad szemet hunyni, ha a világégést követően egy koncepciós perben halálra ítélve a kommunizmus áldozatává vált – írta közleményében a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) arról, hogy kedden szobrot állítanak a IX. kerületben Donáth Györgynek.
A szoborállításon ráadásul a fideszes frakcióvezető-helyettes Gulyás Gergely mond beszédet, amellett, hogy részt vesz rajta Boross Péter volt kormányfő is.
Heisler András Mazsihisz-elnök hibás lépésnek tartja, hogy a holokauszthoz hozzájáruló, szélsőséges eszméket támogató személyeknek szobrot állítanak hazánkban – írják, hozzátéve, hogy aki ennek a véleménynek okait keresi, csak néhány métert kell sétálnia a helyszíntől és a Páva utcai Holokauszt Dokumentációs Központban megismerheti a fajelmélet következményeit. Donáth szobrát ugyanis szerdán 15 órakor az Üllői út és a Páva utca sarkán avatják majd fel.
Korábban az Együtt adott ki közleményt, azt követelve, hogy ne állítsanak szobrot a politikusnak, aki "történészek egybehangzó véleménye szerint" "nemcsak a zsidótörvények lelkes támogatója és a fajvédő mozgalom fő szervezője volt, de a német-sváb kisebbséggel szemben is fellépést követelt".
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.