szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Jól járt a Miskolci Ingatlankezelő vezérigazgatójának családja azzal, hogy miskolctapolcai villájukhoz önerőből építettek utat az oda vezető lépcső egy részének elbontása után. Az ingatlan értéke 25 millió forinttal is nőhetett akár a szakértők szerint – írja a Népszabadság. A lépcső elbontása miatt reklamáló lakóknak az önkormányzat azt ígéri, hogy a lejtős út mellé építenek egy kisebb lépcsőt.

A Népszabadság hétfőn írta meg, hogy újabb útépítési ügy borzolja a kedélyeket Miskolcon: egy erősen lejtő, szűk utca alsó részén elbontották a lépcsősort, és aszfaltozott utat építettek a helyére, amely csak addig a villáig fut, amely a Miskolci Ingatlankezelő Zrt. vezérigazgatójának családjáé. A fentebb lévő részeken meghagyták a lépcsőt. Az ott élő nyugdíjasok nem tudják, hogyan jutnak le lépcső nélkül a főútig, főleg télen, többen emiatt fejezték ki nemtetszésüket. Volt, aki pedig azért reklamált, mert nem egyeztettek velük a tervekről.

A lap megkereste Szélyes Domokost, a Miskolci Ingatlankezelő Zrt. vezérigazgatóját az ügyben, aki helyett Szabó Máté, a miskolci városháza sajtóosztályának vezetője válaszolt. Elmondta, hogy az érintett út közterület, önkormányzati kezelésben van. Az útépítés önerőből történik, az önkormányzat engedélyével, a munkákat pedig nem Szélyes Domokos, a MIK Zrt. vezérigazgatója kezdeményezte és végezteti, hanem az utcában lakó édesapja. A munka még tart. Hivatkozott arra, hogy a Viola utcai lépcső leromlott állapotban volt. A helyére kerülő aszfaltburkolatú út mellé végig korlát is épül, és a korábbinál állítólag biztonságosabb lesz a gyalogosközlekedés.

A sajtóosztály vezetője jelezte azt is: az önkormányzati engedély birtokában az útépítésről nem szükséges kikérni az ott lakók véleményét.

A Népszabadság szerdai számában már arról írt, hogy a Szélyes család azért is járt jól az útépítéssel, mert miskolctapolcai villájuk értéke akár 25 millióval is nőhet, mivel most már autóval is megközelíthető – mondják a megkérdezett ingatlanszakértők.

Hogy mennyibe kerül a nagyjából húszméteres útszakasz, arra nem adott választ az önkormányzat. Iparági szakértők szerint néhány millió forintból már meg lehet oldani egy ilyen beruházást.

A lap megkérdezte az önkormányzatot arról is, bevett gyakorlat-e, hogy engedélyeznek egy ilyen beruházást. Azt válaszolták: „Bevett gyakorlat, hogy az önkormányzat méltányosan bírálja el azokat a lakossági megkereséseket, amelyek önerős út- és csatornaépítésekre irányulnak. Évente 15-20 ilyen igény érkezik a városhoz, az önkormányzat minden esetben megadja a hozzájárulást, függetlenül az ingatlantulajdonos kilététől”.

Érveltek azzal, hogy a Viola utcában a régi lépcső nagyon rossz állapotban volt már, majd közölték azt is: „Figyelembe véve a lakossági jelzéseket, az önkormányzat az út mellé egy keskenyebb lépcsőt épít”.

A miskolci szocialisták úgy reagáltak az ügyre: nagyszerű eredményként próbálja tálalni a polgármesteri hivatal azt, amibe normális országokban egy komplett városvezetés belebukna. Szerintük az önkormányzat engedett elbontani egy lépcsősort azért, hogy egy városi cégvezető apja a saját kacsalábon forgó palotájáig autózhasson. Mindez nem egyedi jelenség, ez maga a rendszer: csak a rokonok, a haverok számítanak – tették hozzá.

Pár éve Zsiga Marcell akkori miskolci alpolgármester Felsőzsolcáról Miskolctapolcára költözött, és a fideszes politikus kedvéért közpénzből újítottak fel egy utat. A domboldalon lévő házhoz rossz minőségű, kátyús út vezetett, pár nap alatt azonban csapadékelvezető árok épült, és új burkolatot terítettek le: pontosan odáig, ahol az alpolgármester él, afölött továbbra is megmaradt a régi, rossz szakasz.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!