Megváltoztatta az elsőfokú döntést, és jogerősen másfél év, három évre felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtotta Hagyó Miklóst, Budapest egykori szocialista főpolgármester-helyettesét a Szegedi Ítélőtábla pénteken.
Az ítélőtábla Antal Attila harmadrendű vádlottra, a BKV Zrt. volt vezérigazgatójára folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés, valamint hamis magánokirat felhasználása miatt kiszabott felfüggesztett büntetést két évre súlyosította, mellékbüntetésként négy évre eltiltotta a gazdálkodó szervezet vezetője foglalkozástól.
A táblabíróság három évre súlyosította a nyolcadrendű vádlott, a BKV Zrt. korábbi kommunikációs igazgatójára folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés, valamint hamis magánokirat felhasználása miatt kiszabott börtönbüntetést. A férfit a végre hajtandó szabadságvesztés mellett négy évre eltiltotta a gazdálkodó szervezet vezetője foglalkozástól.
Súlyosított a táblabíróság a kilencedrendű vádlott, a BKV egykori osztályvezetőjének büntetésén is. Ő az 500 ezer forint pénzbüntetés helyet másfél év, három évre felfüggesztett börtönbüntetést kapott.
Az ítélőtábla jelentősen megemelte a vádlottak által fizetendő kártérítés összegét. Az első fokon megítélt körülbelül 50 millió forint helyett összesen több mint 160 millió forintot kell megfizetniük.
A tanácsvezető bíró az ítélet csaknem háromórás indoklásakor hangsúlyozta: a védői kifogásokkal szemben a vád és az elsőfokú eljárás is törvényes volt. A Kecskeméti Törvényszék széles körű bizonyítást vett fel, az egymásnak gyakran ellentmondó bizonyítékokat megfelelően értékelte, így a bíróság mérlegelését támadó fellebbezések sem a vád, sem a védelem részéről nem vezethettek eredményre.
A táblabíróság valamennyi vádlott esetében nyomatékos enyhítő körülményként értékelte az időmúlást. Hagyó Miklós büntetését erre tekintettel enyhítette.
A Kecskeméti Törvényszék 2016 januárjában első fokon hivatali visszaélés és felbujtóként elkövetett hűtlen kezelés miatt két év, négy évre felfüggesztett börtönre ítélte Hagyó Miklóst. A bíróság az ügy több más vádlottját is elmarasztalta, rájuk szintén felfüggesztett szabadságvesztést szabott ki vagy pénzbüntetéssel sújtotta őket, három vádlottat pedig felmentett.
A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség másodfokon a vádlottak egy részénél a büntetések súlyosítására, másoknál az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezésére tett indítványt. A vád szerint 2007 januárjától 2008 decemberéig a hét vádlott között alá-fölérendeltségi viszony alakult ki, és a BKV vezetői a vagyonkezelési kötelezettségüket megszegve a cégnek vagyoni hátrányt okoztak.