A Samsung idei legnagyobb durranásai: új telefonok és órák is jöttek, figyelemreméltóan vékony lett a Fold7
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
A kormányzat azért cincálhatná szét az MTA-t, és vonhatná az egyetemek alá egyes kutatóintézeteit, hogy előrébb kerüljenek a hazai egyetemek a nemzetközi rangsorokban. De az ezzel elért eredmény is kevesebbet javít majd a helyzeten, mint amennyit a CEU beszántása árt, írja az e heti HVG.
A kormány két régi célját valósítaná meg azzal az egyre bizonyosabbnak tűnő tervezettel, hogy az MTA kutatóintézeteit az egyetemekhez rendelik, derül ki az e heti HVG cikkéből.
Ezáltal ugyanis előrébb léphetnének végre a nemzetközi oktatási rangsorokban a magyar egyetemek, a kormány pedig egyúttal az akadémia kutatási önállóságát is szabályozhatná.
A kormány már 2011-ben kitűzte célul, hogy a magyar egyetemek javítsanak helyezésükön a nemzetközi rangsorokban, az akkori terv szerint a legjobb 200-ba kellett volna kerülniük. Azonban a rangsorokban egyelőre inkább csak egyre lejjebb csúsznak, a legtöbb listán nincsenek a legjobb 500-ban, igaz, a londoni Times Higher Education legfrissebb rangsorában a Semmelweis Egyetemnek sikerült a legjobb 500-ba jutnia.
A Magyar Nemzeti Bank az egyetemek felzárkóztatásáról írt anyagában azt írja, 2020-ig négy magyar egyetem is bekerülhet a legjobb 200-ba, közülük egynek a top 50-ben lenne a helye.
Az akadémiai intézetek egyetemek alá rendelése sem eredményezne azonban sokkal jobb helyezést a rangsorban, mondja Fábri György, az ELTE PPK dékánhelyettese a HVG-nek, aki erről a területről írt könyvet.
A kormány különböző stratégiái is biztosan kevesebbet érnek el, mint a CEU kormányzati egzecíroztatása és az azt követő nemzetközi visszhang.
A HVG-ben publikált rangsorból az is kiderül, térségünkből a legjobb 200-ban csak a Bécsi Egyetem, a következő 100-ban a prágai Károly Egyetem, míg a 400-ig terjedő listán a Varsói Egyetem szerepel.
Az egyes tudományágak rangsorában a legjobb 100-ban négy magyar helyezett található, mind a négyet (filozófia, nemzetközi kapcsolatok, szociológia, történelem) a CEU-nak sikerült megszereznie.
További részleteket az e heti HVG 12. oldalán talál.
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Kvízjátékunk egyszerű: a négy megadott névből három a képzelet szüleménye, egy pedig valóban létezik. De vajon melyik?
A friss jelentés szerint ki kellett volna zárni az MNB-elnök fiának barátja, Somlai Bálint cégét.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Nemcsak kegyeleti célból, hanem a kíváncsiskodók miatti torlódások megelőzésére is.