Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen
Évek óta nem látott tüntetési hullámot váltott ki a túlórák növelését célzó, rabszolgatörvényként is emlegetett jogszabály parlamenti elfogadása. Az ellenzék a parlamentben, a diákok az utcákon folytatták a tiltakozást, már-már a 2006-os zavargásokat idéző körülmények között.
Kedden adják át követeléseiket a szakszervezetek Orbán Viktor miniszterelnöknek, a kormányfő öt napot kap, ha nem enged, akkor jön a sztrájk, január 19-ére pedig országos demonstrációt szerveznek a szakszervezetek - mondta a Kossuth téren Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke a Kossuth téren. Útlezárásokat, hídfoglalást ígért, és azt, hogy "leáll az ország."
Kordás szerint mindezért a miniszterelnök lesz felelős. Arról beszélt, elég volt abból, hogy "mindhalálig" dolgozzanak az emberek.
A szakszervezeti követelések:
- a rabszolgatörvény eltörlését,
- tisztességes béreket, hogy ne kelljen elhagyni a hazát,
- a sztrájktörvény módosítását,
- és nyugdíjat, amiből meg lehet élni.
A szakszervezeti vezető szerint Orbán és kormánya összeállt a tőkével, pedig nem ezt ígérte. "Nem leszünk rabszolgák, nein danke!"
Földiák András, a Szakszervezeti Együttműködési Fórum elnöke a szakszervezetek erőfeszítéseit sorolja. Mint megmondja, eszközeik végesek. Harcolnak, és sok kritikus kérdésben süket fülekre találnak követeléseik.
Álljunk fel végre
– követeli Földiák. A szónokok a "fotelforradalmároktól" is erőfeszítéseket várnak. Azt mondta, nem a "rabszolgatörvény" volt a legrosszabb változtatás idén, a köztisztviselők rosszabbul jártak és a dolgozóktól elvették a cafetériát is.
A tüntetésről élőben tudósítunk, azt itt találja.
*A cikkben korábban tévesen írtuk, hogy a Vasas szakszervezet alelnöke is felszólalt a színpadon, a tévedésért elnézést kérünk, a neki tulajdonított szavakat Kordás László mondta.