Safar Ahmed, a Fidesz politikusa: Az illegális bevándorlással kapcsolatban osztom a kormány álláspontját

Egyfajta internetes tornádóként söpört végig a minap, hogy Siófokon önkormányzati képviselő – és újra az lenne – Safar Ahmed.

  • hvg.hu hvg.hu
Safar Ahmed, a Fidesz politikusa: Az illegális bevándorlással kapcsolatban osztom a kormány álláspontját

Önkormányzati választás 2019

Idézze fel a 2019-es önkormányzati választás kampányának és a szavazás napjának eseményeit, illetve kövesse a fejleményeket cikksorozatunkkal. Innen megtudhat mindent arról, mi történik az ország önkormányzataiban.

2014-ben is képviselővé választották Siófokon, akkor is, most is a Fidesz színeiben indul. Már le is adta az ajánlóíveket. Sebészként dolgozik Siófokon, 42 évvel ezelőtt a Szíriával határos Libanonból érkezett Magyarországra.

Siófok a szerelmem, a kedvencem, brutális erős a kötődésem Siófokhoz, Siófok az én városom, az én hazám – mondja az alábbi videóban.

A beszélgetésben, amikor megkérdezik tőle, miért akart politikus lenni, akkor Safar Ahmed azt mondja: nagyon sokat kapott a siófoki emberektől, „nagyon sok szeretetet, tiszteletet, imádatot kaptam tőlük.”

2015-ben kitört a menekültválság, amiből évek óta politikai tőkét kovácsol magának a Fidesz és Orbán Viktor. 2018-ban például azt mondta a kormányfő, hogy „nem szabad beengedni Magyarországra egyetlen migránst sem.”

Az Index megkereste Safar Ahmedet, megkérdezték tőle, mennyire tud azonosulni a Fidesz migrációs politikájával, mennyire ért egyet azzal, hogy a bevándorlók nem tudnak integrálódni Magyarországon.

42 éve élek Magyarországon, melyet második hazámnak tekintek. A magyarokat vendégszerető népként ismertem meg, ennek is köszönhető, hogy családot tudtam alapítani, egzisztenciát tudtam teremteni itt magamnak. Az illegális bevándorlással kapcsolatban pedig teljes mértékben osztom a Kormány álláspontját. Az én véleményem is az, hogy minden ország maga dönthesse el, hogy kit enged be és kit nem. Nincs ez másképp a szülőföldemen, Libanonban sem – válaszolta.

Amikor a lap visszakérdezett, mi a véleménye a legális bevándorlásról, tehát arról, ha valaki törvényes módon szeretne ide jönni, és itt dolgozni. Erre már nem válaszolt. Később arra a kérdésre, hogy ő 42 évvel ezelőtt miért hagyta el Libanont, és hogyan sikerült beilleszkednie Magyarországon, a következőt válaszolta:

Köszönöm megtisztelő érdeklődését, október 13. után örömmel válaszolok kérdéseire.