Az RTL Klub híradója számolt be róla, hogy még mindig sokat kell várnia annak, aki hasi ultrahangra szeretne bejutni az újbudai Szent Kristóf rendelőben. A csatorna stábja a nyáron rejtett kamerával járt a 11. kerületi intézményben, ahol azt a tájékoztatást kapták, hogy az orvoshiány miatt legközelebb jövő év elejére tudnak időpontot adni ultrahangra.
A riport megszületése után az illetékes kormányhivatal soron kívüli intézkedést ígért, de az RTL friss, szeptember közepi adása szerint a helyzet semmit nem változott: továbbra is várólista van. A csatorna munkatársának telefonon azt mondták, a most jelentkező beteget 2-3 hónap múlva felhívják, és majd akkor adnak neki időpontot jövő januárra-februárra.
Az illetékes kormányhivatal a híradósokat arról tájékoztatta, hogy a sürgősséggel beutalt betegek 1-2 munkanapon belül bejutnak az ultrahangra. Az újbudai önkormányzattól is nyilatkoztak, onnan azt közölték, a nőgyógyászaton és a kardiológián nincs várakozás az ultrahangos vizsgálatoknál, csak a hasi ultrahangnál kell erre számítani, de ennek megoldása folyamatban van.
Pásztélyi Zsolt, a Magyar Járóbeteg Szakellátó Szövetség elnöke a műsorban azt mondta, szükség lenne egy rendszerre, amivel követni lehetne az ellátási problémákat.