szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Szent István Egyetem diákja nem látogatott meg más egyetemi kampuszokat az intézmény szerint, ahogy visszaérkezett az országba, önkéntes karanténba vonult.

Magyarországon jelenleg két embert kezelnek koronavírus-fertőzés miatt, mindketten nálunk tanuló iráni állampolgárok. Az erről szóló híreket Orbán Viktor miniszterelnök szerdán jelentette be, időközben pedig az is kiderült, hogy a tanulók a Szent István Egyetem és a Semmelweis Egyetem hallgatói.

Előbbi diákról most maga az intézmény osztott meg információkat, tudatva, hogy a megfertőzött hallgató doktori képzésben vesz részt Gödöllőn. A doktorandusz a tanulmányi előmeneteléhez szükséges konferencián kívánt részt venni Teheránban február 23–24-én, de a koronavírus ottani megjelenése (a fertőzés megjelenését hivatalosan február 22-én jelentették be) miatt a rendezvény elmaradt.

A hallgató viszont már február 20-án elutazott.

A diák az egyetem szerint február 28-án (pénteken) érkezett vissza Iránból. Ezután maga kereste fel a Szent László Kórházat, jelezve, hogy fertőzött területről érkezett. Emellett a doktorandusz témavezetője is jelezte számára, hogy – összhangban az egyetemi intézkedésekkel – legalább 14 napig ne látogassa az intézményt, távolléte igazolt távollétnek minősül.

A diák a visszaérkezését követően budapesti albérletében önkéntes karanténba vonult, emellett egyetlen egyetemi kampuszt sem látogatott meg, sem Gödöllőn, sem Budapesten. A másik iráni diák nem így járt el, pedig ő is fertőzött országból érkezett vissza Magyarországra.

(Nyitóképünk illusztráció.)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Németh András Világ

Miért pont Irán a második legveszélyesebb koronavírus-gócpont?

Iráni állampolgárok a Magyarországon elsőként regisztrált, koronavírussal fertőzött betegek. Az eredetileg Kínából kiindult kórt Iránból már több más országba is tovább vitték, egyebek mellett Afganisztánban, Katarban, Kuvaitban, valamint USA-ban és Kanadában találtak beteg irániakat. Nem véletlen, hogy éppen Iránból terjed gyorsan a kór: miközben a perzsa államban működő diktatúra akadályozza az információáramlást és rontja az intézmények hatékonyágát, a nemzetközi utak metszéspontjában lévő országban súlyos gondokkal küszködik az egészségügy. Egy kint élő magyar szerint a hétköznapok igencsak megváltoztak.