Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Osztrák, svájci, finn, svéd lapok kaptak a fenyegető hangnemű üzenetekből, mivel korábban kritikusan írtak a magyar felhatalmazási törvényről.
Legalább négy európai országban kaptak bocsánatkérésre felszólító levelet az ottani magyar nagykövetektől azok a sajtótermékek, amelyek korábban kritikusan írtak a magyar felhatalmazási törvényről – derül ki a Riporterek Határok Nélkül (Reporters sans Frontieres – RsF) sajtójogvédő nemzetközi szervezet beszámolójából.
Az RsF elítélően ír a levelekről, amelyek szerintük a Magyarországról tudósító újságírók megfélemlítését szolgálják, az anyagot a 444.hu szúrta ki.
Bécsben Nagy Andor nagykövet a nagykövetség honlapján tett közzé egy levelet, amelyben bocsánatkérésre szólított fel több osztrák sajtóterméket, és nem csak a magyar kormánytól, de a “magyar lakosság nagy részétől is, és saját olvasóiktól is”.
Svájcban a Tribune de Genéve című lap kapott ilyen felszólítást Nagy István berni magyar nagykövettől.
Finnországban maga Kovács Zoltán, a kormány nemzetközi kommunikációs államtitkára keresett meg ezzel két helyi kutatót (erről korábban a hvg.hu is írt), illetve a Ilta-Sanomat napilapot és a YLE közszolgálati adót is.
Svédországban Müller Adrienn panaszkodott a kormányzati honlapon, miután a Dagens Nyheter nem volt hajlandó lehozni egy cikkét, amit a “felelősségteljes újságírásról” írt.
Pavol Szalai, az RsF európai uniós és balkáni ügyekkel foglalkozó részlegének vezetője szerint a hazai sajtószabadság korlátozása után a magyar kormány a külföldi sajtót is megpróbálja elnémítani. Szalai szerint a kérdéses követelések és azok hangneme “elfogadhatatlanul megfélemlítő” szándékúak, ez nem csak a magyar sajtóban, de az innen tudósító külföldi újságírókban is félelmet kelthet.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.