Jön a HVG360 új dokumentumfilmje: Két világ között – Orbán Viktor útja Nyugatról Keletre (előzetes)
Közel egyórás dokumentumfilmben mutatja be a HVG360, miként változott meg Magyarország külpolitikája az elmúlt tíz évben, miként lett az ország saját szövetségeseivel kritikus és konfrontatív, míg a Kelettel, elsősorban Oroszországgal, simulékony. A december 30-tól a HVG360-on megtekinthető videóban munkatársaink a múlt diplomáciai történéseire rálátó szereplőket szólaltattak meg.
Hol és mikor bicsaklott meg a viszony az ellenzékben még kifejezetten nyugatias szólamokat hangoztató Orbán Viktor és a nyugati szövetségesei között? Gazdasági vagy politikai érdek állt a keleti nyitás mögött? Mi mozgatja a Nyugattal erősen kritikus, míg a Kelettel simulékony magyar diplomáciát, és vajon hogyan látják Orbán Viktor ténykedését a külpolitikáját helyeslők, illetve az azzal szemben kritikus szereplők? Hová vezethet a különutas magyar külpolitika?
Sok más mellett ezekre a kérdésekre keresi a választ a HVG360 legújabb, december 30-án megjelenő, Két világ között című dokumentumfilmje.
A közel egyórás videóban a múlt és a jelen diplomáciai történéseiről André Goodfriend volt amerikai ügyvivő mellett Radosław Sikorski egykori lengyel külügyminiszter, Charles Gati volt amerikai külügyi tanácsadó, Ugrósdy Márton, a Miniszterelnökség Politikai Igazgatói Irodáját vezető helyettes államtitkár, Balázs Péter egykori külügyminiszter, Jari Vilén finn diplomata és volt EU-ügyi miniszter, Székely Árpád moszkvai ex-nagykövet, Prőhle Gergely egykori helyettes államtitkár és diplomata, Jeszenszky Géza volt külügyminiszter és ex-nagykövet, Boris Kalnoky és Paul Lendvay újságírók, Salát Gergely sinológus és Feledy Botond külpolitikai elemző szólal meg.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.