Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Sinka Imre továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy ő semmilyen formában nem fogja aláírni a helyi iskolához tartozó ingatlanok átadását.
Bár több előterjesztés is készült azért, hogy a békésszentandrási képviselő-testület megakadályozza a helyi iskola és óvoda épületeinek egyházi einstandját, végül csak arról döntöttek a hétfői ülésen, hogy tárgyalni fognak az ingatalokért bejelentkező Szeged-Csanádi Egyházmegyével.
Az ülés után Sinka Imre, a település független polgármestere azt mondta a Telexnek, hogy kedden veszik fel hivatalosan a kapcsolatot az egyházmegyével, szerinte ezután „náluk pattog a labda”.
Az önkormányzat azért sem hajlandó lemondani az ingatlanokról, mert nemcsak az iskolaépület kerülne az egyházhoz, hanem az azzal azonos helyrajziszámon lévő 40 ezer négyzetméteres komplexum is, ahol raktár, szolgálati lakás, park, focipálya, mintagazdaság és egy 40 férőhelyes szálláshely is található. A polgármester azt mondta, hogy csupán az ingatlan 10 százalékán folyik oktatás, vagyis legfeljebb arra a részre tarthatna igényt az egyház.
A helyeztet tovább bonyolítja, hogy a mintagazdaság a közmunkaprogram keretében működik, míg a focipálya pályázati pénzből épült.
Sinka szerint korábban már kaptak egy levelet az egyházmegyétől, amiben Kiss-Rigó László püspök három lehetőséget vázolt fel:
A békésszentandrási polgármester szerint az az opció, hogy „jelenleg nem tesznek jogi lépéseket”, egyáltalán nem jelent hosszútávú megoldást, ugyanakkor az sem működik, ha csak az iskolaépület egy részét adják át az egyháznak.
Sinka arról is beszélt, hogy a szóban forgó ingatlan védettség alatt áll, ezért sem lenne olyan egyszerű ez, a szükséges eljárás sem fejeződne be a szeptember 1-i határidőig, ameddig a törvény szerint át kéne adniuk az igényelt épületeket.
A szegedi püspök is félig-meddig visszavonulót fújt az ingatlanok ügyében
A visszavonulás ellenére több önkormányzat feltett kézzel adja át az értékes ingatlanjait. Makó tokkal-vonóval az első szóra átadná az intézményeit annak a három egyháznak, amelyek benyújtották az igényüket az intézményekre, szerdán döntenek a képviselők a már elkészült előterjesztésről. Pedig március 13-án a szegedi püspök nem csak a kübekházi, hanem valamennyi polgármesternek egy jóval engedékenyebb levelet küldött.
A békésszentandrási polgármester, aki első hevületében azt nyilatkozta, hogy inkább bilincsben vigyék el, mintsem átadnák az iskolához tartozó ingatlant, most azt mondta: tiszteletben tartja a testület döntését, de ő semmilyen formában nem fogja aláírni az ingatlanok átadását. Ha kell, akkor az alpolgármesterét hatalmazza fel erre.
„Vissza fog ütni, hogy nemet mondtunk, mert előbb-utóbb kinulláznak minket, és elveszik az ingatlanokat. Ha nem most, akkor majd később.”
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.