Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Német technológia nélkül pedig a „made in Hungary sem lenne olyan, amilyen" – mondta a miniszterelnök a Rheinmetall magyarországi gyárának átadóján.
Zalaegerszegen, a Rheinmetall Hungary gyár ünnepélyes átadásán mondott beszédet Orbán Viktor. Az üzem 2020 óta épül közel kétmillió euróból, a cél pedig 218 Lynx KF41 harcjármű gyártása. A hazai használat mellett exportra is készülnek majd harcjárművek, ezzel pedig 500 embernek adnak munkát.
Az átadón a miniszterelnök először arról beszélt, a kormány nem adta fel annak tervét, hogy önálló védelmi ipart építsen ki. Ezután a békéről kezdett értekezni, melyhez véleménye szerint „lelki, gazdasági és katonai erő kell”.
A lelki azért, hogy „Magyarország ellenálljon a háborúpártiak nyomásának, amivel be akarják az országot préselni a háborúba”. A gazdasági azért, hogy az ország túl tudjon lendülni azokon a bajokon, amelyeket az orosz-ukrán háború és az amiatt kivetett szankciók okoztak, és amelyek falnak viszik az európai gazdaságot. A katonaira pedig azért, hogy mindenki lássa, háborús időkben is megőrzik az ország biztonságát, ezért „háborúskodás helyett hasznosabb jóban lenni velünk".
Orbán hangsúlyozta: Magyarország, Közép-Európa és Németország „szétválaszthatatlanul össze van tapasztva”, és „a versenyképesség megőrzésében a legtermészetesebb szövetségesek vagyunk és leszünk a jövőben is”.
A zalaegerszegi üzemről elárulta, hogy ott tesztpálya és kísérleti csarnok is van, vagyis a gyártás és a kutatás-fejlesztés egy helyen valósul meg.
„Ahogy a nagykönyvben meg van írva: made in Hungary a szó minden értelmében" – fogalmazott a kormányfő, aki ugyanakkor jelezte azt is, német technológia nélkül ez a „made in Hungary sem lenne olyan, amilyen".
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az új trükkel még a szemfülesebbek is belesétálhatnak a csalók csapdájába.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.