szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A nyereségcsökkenés Schadl György feleségét is érinti: míg 2022-ben 250 millió forintos adózott eredménnyel zárt, tavaly „csupán” 87 millió jött neki össze.

Schadl-Völner-ügy
Máig nem tudjuk pontosan, ki lehet "Tóni, Barbara és Ádám", de legalább azt már sejtjük, hova tűnt Schadl György kisrepülője és luxusautói. Számos kérdőjel maradt még az elmúlt évek legsúlyosabb korrupciós ügyében (amibe a végrehajtói kamara elnöke mellett Völner Pál igazságügyi államtitkár is belebukott), ezeket igyekszünk tisztázni, tartsanak velük!
Friss cikkek a témában

2023-ban nagyjából minden harmadik végrehajtónak csökkent az árbevétele, az irodák csaknem felének pedig a nyeresége is – írja az rtl.hu. A portál szerint ez azt jelenti, hogy egy átlagosan teljesítő végrehajtói irodából a 2022-es negyvenmillió forint helyett 2023-ban 5-8 millió forinttal kevesebbet lehetett kivenni osztalékként. A végrehajtók azonban érzik ezt a csökkenést is, a költségeik megnőttek, az adósoktól pedig nehezebb behajtani a pénzt.

Magyarországon kétszáznál is több végrehajtói iroda van, összesített bevételük pedig ugyan növekedett 2-3 milliárd forinttal, sőt, meghaladta a 32 milliárdot is, a nyereségük megcsappant: a 2022-es több mint 9 milliárd forintos összesített adózott eredmény 2023-ra nagyjából 8 milliárd forintra csökkent.

Eredményük kissé azért is meglepő, mert az árveréseket nézve 2023 volt az első teljes év a koronavírus-járvány után, hiszen 2021-ben és 2022 első felében tilos volt lakóingatlanból bárkit az utcára rakni. A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar adatai szerint a pandémia után felpörögtek a kényszerértékesítések: 7459 ingatlant bocsátottak árverésre április 30. és november 15. között, ezek közül 3318 volt lakóingatlan. Ezek közül 4037 eljárás zárult érvényes vételárajánlattal, vagyis ennyi esetben lehetett sikeres az értékesítés.

Az rtl.hu-nak nyilatkozók szerint a végrehajtók azt tapasztalták, hogy a Schadl-ügy miatt is nagyobb lett az adósok ellenállása, ezt azonban a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar nem erősítette meg a lapnak. Schadl végrehajtói irodája amúgy 106, míg felesége irodája 87 millió forintos adózott eredménnyel zárta 2023-at. Az ellenük zajló bírósági eljárás miatt végrehajtói tevékenységüket mindkettejüknek fel kellett függeszteniük, irodáik azonban helyettesítéssel a mai napig működnek. Schadl feleségét is érinti amúgy az a nyereségcsökkenés, amelyről az rtl.hu írt: 2022-ben az adózott eredménye még 250 millió forint volt, ez csökkent 87 millióra.

A Schadl-ügyről írt cikkeinket ide kattintva tudja elolvasni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!