Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Újabb pénzmegvonással sújthatják Magyarországot a kormány kivételezései miatt, mert a közös piacot is torzító hatásai vannak.
A jövőben az éves jogállamisági jelentésben külön fejezetet kapna a belső piacot érintő ügyek kérdése. Legalábbis ezt tervezi Michael McGrath a demokráciáért, igazságügyért és jogállamiságért felelős uniós biztosjelölt. Tervei alapján ráadásul Magyarországot újabb pénzmegvonással is sújthatnák, mivel
elképzelhető, hogy az uniós támogatások kifizetését összekapcsolják a belső piacot érintő jogállami normák teljesítésével.
Michael McGrath biztosjelölt a Népszava cikke szerint minderről a novemberi jelölti meghallgatása előtti beszámolójában írt az Európai Parlament felhívására. McGrath hangsúlyozta, a jogbiztonságnak, a törvény előtti egyenlőségnek és a korrupció elleni harcnak közvetlen gazdasági relevanciájuk van: hatással vannak a befektetésekre, a versenyképességre és a munkahelyekre.
Az éves jogállamisági jelentés most négy területet ölel föl (média szabadsága, bíróságok függetlensége, korrupció elleni harc, fékek és ellensúlyok rendszere), ez egészülne ki az új fejezettel. Amikor az Orbán-kormány adminisztratív vagy jogi eszközökkel hozott cégeket versenyelőnybe, több kötelezettségszegési eljárás is indult Magyarország ellen. Ám McGrath tervei nyomán a pénzelvonás is felmerülhet.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.