"Volt egy kivételesen befolyásos család, aminek a tagjai kivételesen aktívak voltak" - Ádám Zoltán a Fülke Extrában
Javában tart a munkajogi per, amit Ádám Zoltán, a Corvinus Egyetem egykori oktatója indított, miután egy Forbes-listás család gyerekének vizsgabotránya után elbocsátották. Ha nyer, visszamenne tanítani, de a Fülke Extrában azt is elmesélte, hogy zajlott a kirúgása és a protekciós diák végül hogyan vizsgázott a titkárságon, a többi hallgatótól elkülönítve.
A Budapesti Corvinus Egyetem vizsgabotránya tavaly ősszel robbant ki, amikor elbocsátották Ádám Zoltán egyetemi oktatót, aki korábban azért kezdeményezett etikai vizsgálatot, mert egy gazdag, befolyásos családból származó diákkal kivételeztek. Az elsőéves hallgató – a kötelező feladatok elmulasztása miatt – nem vizsgázhatott volna, de a többek közt MOL-nagyrészvényesként ismert család mégis kijárta számára a kivételes vizsgalehetőséget.
De pontosan hogyan zajlott a jelenet, amikor az egyik órája végén Ádám Zoltán azt látta, hogy a hallgató a mobilján jelez, majd megjelenik a diák édesanyja?
Hogyan élte meg, hogy az elbocsátása napján azonnal le kellett adni a belépőjét, és másnap már nem taníthatott? Miért akar mégis visszamenni a Corvinusra? És mennyi sérelemdíjat kér a perben?
Mindenre választ kap a Fülke Extra aktuális podcastjából:
Egy ambíciózus igazgató és a lelkes, jól felkészült tantestület bárhol alkalmazható, példaértékű iskolai modellt dolgozott ki és vezetett be Tarnabodon. Riport.