Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A kétfarkúak szerint például a fű legalizált kereskedelmének adóbevételeiből lehetne javítani a szociális ellátórendszert, aminek a válsága ma a drogproblémát súlyosbítja.
A dizájner drogok szegény térségekben egyre elterjedtebb használata, amire hivatkozva a Fidesz Alaptörvénybe írta a drogtilalmat, nem jogi probléma, hanem a szegénység és kilátástalanság tünete – közölte megkeresésünkre a Magyar Kétfarkú Kutya Párt.
Miután az MKKP nemcsak következetesen liberális álláspontot képvisel egyes kábítószerek használatával kapcsolatban, nem meglepő, hogy kritikusan fogadták az Alaptörvény módosítását.
Szerintük „a gond nem azzal van, ha füvet szívnak a magasabb jövedelmi csoportba tartozó emberek, hanem azzal, hogy életek mennek tönkre az olcsó mérgektől, amikhez a legszegényebbek végső elkeseredettségükben nyúlnak”. Ez különben össze is cseng azzal, ahogyan a készülő „szigorítás” bejelentésekor Orbán Viktor fogalmazott, kiemelve, hogy a drogprobléma már nem jómódú fiatalokat, hanem kiszolgáltatott vidéki embereket érint.
A kormány is tehet a probléma elharapózásáról, állítja az MKKP. A prevenciós szervezetek iskolákból történt kitiltása és a tankötelezettség 16 évre történő leszállítása mellett a jelzőrendszer hiányosságaira utaltak, és arra, hogy az országban már csak egy helyen működik kamasz addiktológia.
Mint írják, a megoldást az jelentené, ha a szegénység felszámolására fordítana figyelmet, energiát és pénzt az állam, a szociális, az oktatási, az egészségügyi, prevenciós rendszer fejlesztésével. És felvetik, hogy az ehhez szükséges költségvetési erőforrást – egyebek közt – éppen a „könnyű drogok” liberalizációjából beszedhető illetékek jelenthetnék. Emlékeztetnek, hogy 2016-ban az dohánytermékekből 298 milliárd forint, az alkoholból 98 milliárd forint adóbevétele volt az államnak. Szerintük ez kiegészülne még egy többmilliárdos összeggel.
A Kutyapárt szerint ha az állam feltételezi állampolgárairól, hogy alkoholfogyasztásukban mértéket tudnak tartani, illetve rájuk bízza, hogy dohányoznak-e, ugyanilyen megengedőnek kellene lennie a fűvel kapcsolatban is, aminek fogyasztásába szerintük „még senki nem halt bele”. Ráadásul úgy látják, a dizájner drogok sokfelé inkább az alkoholizmust váltják fel.
„Az biztos, hogy amit az elmúlt 10 évben csinált a Fidesz, az nem működött, és ez sem fog” – zárták, és jelezték, hogy idén is megrendezik hagyományos április 20-i rendezvényüket, amin az eddigiekben a fű legalizálása mellett kampányoltak.
Arról, hogy a módosítás ténylegesen mire alkalmas, és mire nem, korábbi cikkünkben írtunk.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.