Cser-Palkovics a picsogást és sírást emlegető Vitályosnak üzent: Várom kormányszóvivő asszony bocsánatkérését
Székesfehérvár fideszes polgármestere abban reménykedik, hogy Vitályos Eszter csak rosszul fogalmazott. Fülöp Zsolt, Szentendre vezetője pedig arról beszélt, hogy a városban sokakban megütközést váltott ki a kormányszóvivő kijelentése.
HVG
Talán alappal remélem, hogy ez csak szóvivő asszony rosszul megfogalmazott magánvéleménye volt. Egyébiránt türelmesen várom kormányszóvivő asszony bocsánatkérését – mondta Cser-Palkovics András a 24.hu-nak arra a kérdésére, hogy mi a véleménye Vitályos Eszter szerdai kijelentéséről. A kormányszóvivő azt mondta: „van, aki folyamatosan sír és picsog az önkormányzati vezetők közül”.
A szentendrei önkormányzat kérését kommentálta Vitályos Eszter.
A székesfehérvári polgármester szerint többször egyeztetett a szolidaritási hozzájárulás ügyében a kormány tagjaival, és ezeken a megbeszéléseken teljesen más hozzáállást tapasztalt, mint amit a kormányszóvivő szavai sugallnak.
A kormányinfón azzal kapcsolatban beszélt Vitályos sírásról és picsogásról, hogy a szentendrei önkormányzat a szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérte. A város független polgármestere, Fülöp Zsolt azt mondta a lapnak, hogy nem szeretné minősíteni, mert ez magát minősíti. „A »picsogás« kifejezést ugyan Szentendre polgármesterének címezte a képviselő asszony, de úgy látom, hogy városunkban nagyon széles körben megütközést váltott ki ez a hatalmi arroganciát közvetítő beszédmód” – tette hozzá.
A kormányszóvivő a Pest vármegyei 3-as országgyűlési egyéni választókerület országgyűlési képviselője, amibe Szentendre is beletartozik.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A könyvben kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?