Kirúgná 120 dolgozóját egy hazai lízingcég
Négyszáz munkatársának körülbelül 30 százalékától válik meg a szegedi központú lízingcég, a Lombard - közölte a delmagyar.hu híroldal. Az elbocsátást olyan ütemezésben tervezik, ahogy „elfogy a dolgozók alól a munka".
Hozzávetőleg 120 dolgozóját, a teljes létszám 30 százalékától válhat meg a szegedi Lombard lízingcég, amely a napokban jelentett be csoportos létszámleépítést a Csongrád Megyei Munkaügyi Központnál - írta a delmagyar.hu.
"A Lombardnak alkalmazkodnia kell a megváltozott piaci feltételekhez, és ennek megfelelően kell átalakítania a szervezetét is. A mostani leépítésben érintettek körét igyekszünk úgy meghatározni, hogy minél kevesebb saját munkavállalónktól kelljen megválni: ezért inkább úgy fogalmaznék, hogy a munkahelyek 30 százalékára vonatkozik a racionalizálás, a hosszan elnyúló válsággal kapcsolatos kényszerű átszervezés" - mondta Papp Zoltán, a Lombard cégcsoport HR-igazgatója.
Jelenleg négyszázan dolgoznak a lízingcégnél, ebből építik le két részletben a létszámot. "Február közepéig az érintettek nagyjából kétharmada kapja meg a levelet. A többieknek az általuk kezelt portfolió kifutásáig határozott idejű foglalkoztatást ajánlunk abban az ütemezésben, ahogy elfogy a kollégák alól a munka" - mondta Papp Zoltán.
"A létszámleépítés nagyon fájdalmas az érintett családok számára, éppen ezért olyan méltányos csomagokat dolgoztunk ki, amelyek elviselhetőbbé teszik a munkahelyek elvesztését, illetve segítséget jelentenek az új lehetőségek megtalálásában. Az elmúlt évben felkínált elhelyezkedést támogató programunkat újból elindítjuk. Ennek segítségével tavaly a Lombardtól elbocsátott munkavállalók jelentős részének sikerült újból elhelyezkednie" - tette hozzá.
A Lombard egy évvel ezelőtt hasonló bejelentésre kényszerült, a 2012-es év első felében minden ötödik alkalmazottjától vált meg a társaság. A mostani leépítést azzal indokolták, hogy az elmúlt négy évben a gépjármű-finanszírozási piac drasztikusan átalakult: a svájci frank árfolyama minden előrejelzésnél nagyobb mértékben, tartósan megemelkedett. Ebben a helyzetben a finanszírozók kénytelen voltak átgondolni üzleti stratégiájukat.
A Lombard egy évvel ezelőtt úgy döntött, hogy univerzális lízingcég helyett a lakossági gépjármű-finanszírozásra, valamint a kockázatkezelésre fókuszál, és e stratégia mentén alakítja át szervezetét. A lízingpiaci előrejelzés a közeli jövőre sem ígér érdemi javulást, a hitelfelvételi hajlandóság továbbra is alacsony – összességében a lakossági gépjármű-finanszírozás minden területe szűkült.