Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Júliustól kötelező a szakmunkás minimálbér bevezetése, az alacsony bérezésben leginkább érintett könnyűipari cégek vezetői közül nem veszik komolyan a kötelező érvényű megállapodást, írja a Népszava.
Minimálbér szakmunkásoknak |
Az Országos Érdekegyezető Tanács tavaly döntött a garantált bérminimum beveztéséről, amely júliustól a legalább középfokú iskolai végzettséget, szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállalót illeti meg. Ennek összege attól függően változik, hogy a munkavállaló a betöltött munkakörhöz szükséges szakképzettséget igénylő szakmában mennyi gyakorlati idő szerzett. |
Az elektronika-, jármű,- és gépipar, valamint a kohászatöntés területén dolgozókat képviselő szövetség vezetője szerint a 350 hazai vállalat 80 százaléka már kötött kollektív szerződést, amely alapján a szakmunkások a minimálbérnél többek keresnek. Az idén kevésbé érinti a cégeket a módosítás, a jövőre várható bérfeszültség elkerüléséről pedig hamarosan megkezdődnek a tárgyalások.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.