Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az öt évvel ezelőtti 35 nap helyett ma már átlagosan 165 nap a tényleges fizetési idő a hazai cégek körében - írja keddi számában a Napi Gazdaság a Coface-csoport felmérésére hivatkozva.
A tényleges fizetési idő, azaz a számla keltétől annak kifizetéséig terjedő időszak azonban idén tovább emelkedik, ami fokozza a csődveszélyt és hozzájárulhat a már jelenleg is tapasztalható csődhullámhoz. A hazai fizetési morál 2003 óta folyamatosan romlik, ám a jelenlegi helyzetnél csak a Bokros-csomag idején volt rosszabb. Akkoriban a fizetési idő meghaladta a 230 napot is - emlékeztet a lap. Térségünkben a legfegyelmezettebben a lengyelek fizetnek, ahol a számla kiegyenlítésének tényleges ideje 41, míg ugyanez Horvátországban 315 nap. A horvátok ezzel a legrosszabb adósok a régióban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.