Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) három távközlési szolgáltatót - Magyar Telekom Nyrt. (MTelekom), FiberNet Zrt., Interware Zrt. - elmarasztalt, mert nem közölték, hogy az általuk 2006-2007-ben meghirdetett akciós áron csak hűségnyilatkozat aláírásával lehet igénybe venni az internetszolgáltatást.
Az MTelekom ráadásul olyan sávszélességet ígért, amelyet egyetlen ügyfél sem tudott elérni. A fogyasztók megtévesztése miatt a GVH csak a tavalyi évet 677 milliárd forintos árbevétel mellett 73 milliárdos nyereséggel zárt MTelekomot bírságolta meg, 10 millió forintra, tekintettel piacvezető pozíciójára, a reklámokkal elért fogyasztói kör nagyságára és a jogsértő hirdetésekkel érintett időszak hosszára. Súlyosbító körülménynek bizonyult, hogy az MTelekom már több alkalommal megtévesztette a fogyasztókat. A FiberNet és az Interware azért nem kapott bírságot, mert csak rövid ideig, korlátozott hatású kommunikációs eszközök igénybevételével hirdették szolgáltatásukat, s kampányuknak csekély piaci hatása volt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.