Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Továbbra is mostoha a magyar feltalálók sorsa, találmányaik – többnyire pénzhiány miatt – a fiókok mélyén végzik. Ezekből az ötletekből jó eséllyel soha nem lesz piaci termék.
Miért van a magyar találmányok elsöprő többsége a fiók mélyén? Miért nem kerülnek az áruházak polcaira? Miért nem lehet gyártani, értékesíteni és megvásárolni ezeket a találmányokat?
Amennyiben nem informatikai vagy elektronikai kütyü a találmány, akkor szinte semmi esély nincs a finanszírozásra, legalábbis pályázati pénzek elnyerésére. A bloggerek tapasztalatai szerint rengeteg munka, idő, energia és pénz megy veszendőbe azzal, hogy bár piacképes találmányokról lenne szó, mégsem válnak áruvá. Az elkészült termék ugyanis hiába kiváló, a feltalálónak nincs pénze a gyártásra, marketingre, a tökéletes csomagolásra, és nincs pénze arra, hogy belistáztassa az áruházláncok polcaira. A tőkeerős nagyobb vállalkozások pedig teljesíthetetlen feltételek mellett foglalkoznának csak a termékkel, így be is záródott a kör.
Olvasson tovább a Cégdoktor blogon!
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.