Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Jelentősen enyhülnének az elvárt béremelés elmaradásának szankciói az NGM tegnap benyújtott javaslatai szerint. A kormányzat gyakorlatilag mindkét alapvető szankcióból visszalépett, Így a bérfejlesztést elmulasztókat nem zárnák ki a közbeszerzésekből, és mentesülne a szankciók alól az agrárium.
Jelentősen puhulni látszik az elvárt béremelést nem teljesítő vállalatokkal szemben beígért kormányzati keménykedés. A korábbiakkal ellentétben ugyanis mégsem zárják ki a közbeszerzési pályázatokon való indulás lehetőségéből azokat a cégeket, amelyek nem hajtják végre a kormány által elvárt béremelést – áll a Nemzetgazdasági Minisztérium által tegnap az Országgyűlés elé terjesztett törvényjavaslatban. A másik szankció is enyhül, vagyis a költségvetési csapokat sem zárnák el a cégek elől teljes mértékben. A beterjesztett szöveg szerint ugyanis mindez nem érvényes a Nemzeti Foglalkoztatási Alapnak az adórendszer átalakítása miatt kiegészítő munkáltatói támogatásra fordítható előirányzatából nyújtott támogatásra.
További könnyítés az is, hogy az NGM-javaslat kimondja: elegendő a béremelés végrehajtását a munkaügyi ellenőrzés megkezdésének napjára visszamenőleg teljesíteni. Így az ellenőrzést kapó vállalkozások mintegy „felszólításra”, helyben megléphetik a béremelést, és így elkerülhetnek minden szankciót.„Rendkívül pozitívnak tartom a közbeszerzésekkel kapcsolatos könnyítést.
"A jogalkotók minden bizonnyal megértették, hogy lazítani kell a szabályokon, hiszen mindenkinek az az érdeke, hogy induljanak potens magyar vállalkozások a közbeszerzéseken” – mondta a Világgazdaságnak Dávid Ferenc . A főtitkár szerint mindez azt jelzi, hogy „nem akarják kipasszírozni a vállalkozók utolsó csepp vérét”. Az enyhülő környezettel kapcsolatban Dávid Ferenc kifejtette: a javaslat direkt hatása nehezen mérhető fel ma még, de fontos, hogy a konkrét pályázatokon túl gesztusértéke is van a beterjesztésnek, „mindez ugyanis kedvet gerjeszthet a pályázatokon való részvételre” – tette hozzá.
Nem vonják el a mezőgazdaság támogatásait, ha nem hajtják végre az elvárt béremelést – ez szintén kiderül a benyújtott javaslatból. A korábbi szabályozás szerint a tisztán uniós támogatásoktól ugyan nem, de a vegyes támogatások hazai költségvetésből finanszírozott részétől elestek volna a mezőgazdasággal foglalkozó munkáltatók. A most benyújtott javaslat indoklásában azonban kiemeli: az ágazatban jellemző a bérek szezonalitása, és a vis maior helyzetek miatt is „aránytalan nehézségeket jelent” az agráriumban a béremelés gyakorlati végrehajtása. A 2011-es évi rekordjövedelem a mezőgazdaságban önmagában is lehetővé tett egy béremelést, így a sikeres, nagyobb agrárcégekben megtörtént a bérek elvárt szintű emelése.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.