Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Elérhetőek a kockázati tőkeprogramok új pályázatai, amelyeken csak kockázati tőke alapkezelők indulhatnak. A kormány a felhívásokhoz kapcsolódóan 28,5 milliárd forintot különített el: 6 milliárd forintot a magvető alapokra, 22,5 milliárd forintot pedig a növekedési alapokra.
Az Új Széchenyi Terv újonnan megjelent konstrukcióinak lényege, hogy a kockázati tőkealapok befektetéseik útján támogassák azokat az innovatív vállalkozásokat, amelyek tartós forráshoz juttatása elengedhetetlen a sikeres gazdálkodásuk érdekében. Az induló és növekedési életszakaszokban lévő vállalkozásoknál jelentkezik a legnagyobb mértékben a tőkehiány, hiszen ezek a cégek a legkevésbé hitelképesek. Ezért szükséges államilag támogatott pályázatok révén a vállalatok tőke jellegű forrásokhoz juttatása és a magánbefektetők részvételének ösztönzése a finanszírozásban.
A két pályázati felhíváshoz kapcsolódóan összesen 28,5 milliárd keret áll rendelkezésre: 6 milliárd forint a magvető (induló) alapokra, 22,5 milliárd forint pedig a növekedési alapokra. A Közös Magvető Alap Alprogram keretében négy, egyenként 1,5 milliárd forint befektetési összeget ítélhetnek oda. Hasonlóképpen, a Közös Növekedési Alap Alprogram keretében háromszor 4,5 milliárd forint, valamint háromszor 3 milliárd forint támogatás adható. Ehhez minden alap esetében legalább 30 százalékos arányban magánbefektetői forrásokat is bevonna, ami további közel 12,5 milliárd forintot jelent, így a 10 alapkezelő által végrehajtott befektetések összesen legalább 41 milliárd forint értékű beruházást eredményezhetnek 2015 végéig.
A közös növekedési alprogram célja, feltételrendszere nagyban hasonlít a már működő Jeremie kockázati tőkeprograméhoz: elsődlegesen a növekedési életszakaszban lévő, innovatív vállalkozásokat kívánja támogatni, de már nagyobb összegű tranzakciókkal, az érettebb szakaszban tartó projekteket preferálva.
A Közös Magvető Alap Alprogrammal a Kormány egy olyan kedvezményezetti kört céloz meg, amely eddig nagyon korlátozottan jutott tőkéhez. A program kifejezetten a magvető típusú tőkefinanszírozást szolgálja majd, azaz a nagyon korai fázisban lévő, akár csak koncepció szinten létező, viszonylag alacsony kezdeti forrásigénnyel bíró innovatív projekteket kívánja támogatni. A magvető fázisú projektek sajátosságaival összhangban, a maximálisan befektethető összeg 150 ezer eurónak megfelelő forint összeg 12 hónap alatt, amelyet még egy befektetési döntés legfeljebb további 150 ezer euró összegű finanszírozással egészíthet ki. Erre az alprogramra a már futó tőkeprogramban részt vevő alapkezelők is pályázhatnak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Régóta határérték felett mozgott az összkoleszterinszintem, és egy nap eljött az a pont, amikor úgy éreztem, harmincasként változtatnom kell az életemen ahhoz, hogy idős koromban is egészséges maradjak. Így sikerült megtennem az első lépéseket.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Három másik, magyar érdekeltségű ügyben is előreléptek.
Ajánló a HVG legfrissebb számából.
Folytatódik a józsefvárosi önkormányzat jogfosztása.
Tanksapkán, töltőpisztolyon lehet látni.