Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Eladják a Playboyt - értesült a Wall Street Journal. A jelek szerint a nyuszismagazin tavalyi korszakváltásával sem sikerült helyrebillenteni az egyenleget...
Előrehaladott állapotban lehet a Playboy eladása, a tulajdonosok (Hugh Hefner alapító, magántőke-alapok) vizsgálják a cég értékesítését. A WSJ azt írja: akár 500 millió dollárt is érhet a vállalat, amelynek feldarabolása is elképzelhető.
A Playboy tavaly 93 millió dollár árbevételt ért el, így az 500 millió dolláros esetleges vételárral kalkulálva igencsak magas árazás adódna (5,4-es P/S), viszont az is elképzelhető, hogy a vételárban már a Playboy-villa is benne van, ami közel 200 millió dollárt érhet.
Az eladásról szóló hír azt is jelenti, hogy a tavaly ősszel bejelentett változás, mely szerint márciustól már nem lesznek a lapban teljesen pucér nők (mert "megváltoztak a fogyasztói szokások, és már az internetről is könnyel elérhetőek a meztelen nőkről készült fotók"), a jelek szerint nem biztos, hogy minden tulajdonos számára jó irány. Akokr se, ha a nagy port kavart átfazonírozásra végül a Playboy kitalálója és a magazinnak köszönhetően sajtómágnássá vált Hugh Hefner is rábólintott. Hefner néhány hét múlva betölti a 90. életévét.
A Playboy legelső címlapján, 1953-ban Marilyn Monroe pózolt. A magazin legismertebb modelljei közt ott volt Jayne Mansfield (1955) és Cindy Crawford (1988) is, de az utóbbi évtizedek legismertebb "nyuszilánya" az a Pamela Anderson, aki tavaly decemberben állt utoljára meztelenül a fényképezőgépek elé,. A 14. alkalommal címlapra került Anderson az első lehetőséget még 1989-ben "vívta ki" magának. Az esquire a korszakzárás alkalmából össze is gyűjtötte mindet. Íme:
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.