Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A bíróság első körben a fővárosi Fashion Streetet kialakító cégnek adott igazat az ötödik kerületi önkormányzattal szemben. A Fidesznél kegyvesztetté vált milliárdos vállalkozó, Csipak Péter cégének 50 évre szóló közterület-használati szerződés felmondták, ezután került az ügy bíróságra, és hosszú pereskedés várható – írja az Origo.
A Csipak Péter érdekeltségébe tartozó, ciprusi hátterű Immobilia Zrt. korábban a helyi szállodákkal saját forrásból újította fel a Deák Ferenc utcának a Vörösmarty tértől a Deák Ferenc térig húzódó szakaszát, beleértve az útburkolatot és a házak homlokzatát is. A munkát az építészszakmában is példaértékűként emlegették, az Origo információ szerint több százmillió forintos befektetésről volt szó.
A rekonstrukcióért cserébe az önkormányzat átengedte a cégnek a Deák Ferenc utca körülbelül 500 négyzetméteres felületét. A kerületi önkormányzat még Rogán Antal miniszter polgármestersége idején, 2008-ban kötött 50 évre, 2058. október 31-ig szóló szerződést Immobiliával.
Ezt a közterületet Csipakék kizárólagosan és saját elképzeléseik szerint hasznosíthatták: létrehozták a Fashion Streetet, és az utcába világhírű cégek üzleteit költöztették. A közterület-használatért fizettek az önkormányzatnak: az első néhány, kedvezményes év után évi körülbelül 50 milliót – olvasható a cikkben. Az önkormányzat azonban márciusban egy zárt ülésen egyoldalúan felbontotta a céggel kötött szerződést.
A jelek szerint Csipak Péter ezzel kegyvesztetté vált a Fidesznél, de nem hagyta magát, bírósághoz fordult, és az első kört megnyerte.
A cég szerint a bíróság "védelemben részesítette az Immobilia Zrt.-t, és eltiltotta az V. kerületi önkormányzatot attól, hogy budapesti Deák Ferenc utcában lévő Fashion Street területén szervezett rendezvényeket, felállított pavilonokat, teraszokat eltávolítsa."
Az Origo megjegyzi: a helyzet ezzel kísértetiesen hasonlít arra, amikor a Fővárosi Önkormányzat mondta fel a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó hirdető cég 25 évre szóló közterület-használati szerződését. Ez a csata szintén a bíróságon folyik, és egyelőre Simicskáék állnak nyerésre.
Az Immobilia ügyében a Pesti Központi Kerületi Bíróság március 25-én hozott végzést, amely hatályban marad, amíg a bíróság más döntést nem hoz, de legkésőbb az elsőfokú ítélet jogerőre emelkedéséig.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.