Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Magyarország után Romániára és Bulgáriára is kiterjesztik a szabad légtér koncepciót, a repülőgépek így a lehető legrövidebb útvonalakon közlekedhetnek.
Európában először 2015 februárjában vezették be a magyar légtérben a szabad égbolt koncepciót - idézte fel a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt.
Ennek lényege, hogy az ország légterében lévő repülési útvonalak a lehető legrövidebbek, mivel a be- és kilépési pontok között nincsenek navigációs pontok, így az útvonal egyenes.
Az intézkedéssel az eddigi tapasztalatok szerint 1,5 millió kilométerrel csökkent az átrepülő járatok útvonala, a légitársaságok mintegy 3 millió dollár értékű üzemanyagot takarítottak meg, és 16 millió kilogrammal kevesebb szén-dioxid került a levegőbe.
A román (ROMATSA) és a bolgár (BULATSA) léginavigációs szolgáltatókkal való együttműködés alapján áprilistól már a román és bolgár légtérben is töréspontmentes az útvonal-szolgáltatás, bár egyelőre csak az éjszakai repülésekkor. A 24 órás elérhetőséget később teszik lehetővé.
A HungaroControl közleményében megjegyezte, hogy a töréspontmentes útvonalak biztosítása 2022-től Európa területén kötelező lesz minden 9000 méter feletti repülési magasságon.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.