Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Új munkakörben próbálkozhat az egykor a szabálytalan várbeli beruházásokat irányító Gyutai Csaba.
A kormány meghirdette, hogy meg kell fékezni az elszabadult építőipari árakat, és egy kinevezés már meg is történt: a Magyar Közlönyben megjelent a határozat, amely szerint Gyutai Csaba lett a kormánybiztos, akinek a feladata az építőanyag-hiányt enyhíteni és az elszállt építőipari árakat megfékezni. Gyutai 2010 és 2014 között Zalaegerszeg fideszes polgármestere volt, az utóbbi időkben pedig az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. vezérigazgatója, de Zalaegerszegen kívül igazán ismert akkor lett, amikor a Budavári Ingatlanfejlesztő és Üzemeltető Nonprofit Kft.-t és a Várgondnokság Közhasznú Nonprofit Kft.-t vezette.
2017-ben a Miniszterelnökség egy titkos átvilágítást készíttetett, ebből pedig az derült ki, hogy a budai Vár és a Várkert Bazár környékén az azt megelőző években szinte semmi nem működött szabályosan. Az átvilágítási anyag szerint rendetlenek voltak a közbeszerzések, hibádzott az uniós támogatások lehívása, gyatra maradt az informatika, törvénytelen volt a HR, és rengeteg volt a pénzügyi szabálytalanság is, a közhasznú társaságok számukra előnytelen üzleteket kötöttek, amelyekkel sokszor éppen a saját vezetőik jártak jól.
Brutális szabálytalanságokat tárt fel egy titkos vizsgálat a Vár és a Várkert Bazár felújításáról
A Miniszterelnökség alá tartozó és a Vár, valamint a Várkert Bazár fejlesztéséért felelős két szervezet az elmúlt években folyamatos visszaélésekkel működött.
Gyutai a jelentés szerint úgy költözött be a Várgondnokság Kft. lakásába, hogy két és fél évig sem bérleti díjat, sem rezsit nem fizetett, de azért a beköltözés előtt a céggel 5 millió forint értékű felújítást végeztetett el. A Ráth György utcában Gyutai lánya és barátja bérelhetett lakást. Bár itt volt bérleti szerződés és bérleti díj is, de a könyvvizsgáló szerint a pályáztatás nélküli bérbeadással súlyos anyagi kár érte a közt, mert a bérleti díj kirívóan alacsony volt.
Térképre vittük, hogyan vette be a NER a Budai Várat
Interaktív infografikán ábrázoltuk, hogyan vették be a főváros egyik legexkluzívabb részének számító Budai Várnegyedet a NER-hez közeli személyek és cégek. Sétálja végig velünk virtuálisan az újraértelmezett helyi nevezetességeket, és nézze meg, hol bérel lakást saját önkormányzatától a fideszes polgármester, innen merre található az ügyes trükközéssel szintén itt ingatlant szerző Bayer Zsolt, és kik élnek még olyan közel az Orbán Viktor által ide költöztetett kormányközponthoz, hogy akár integethetnének is reggelente a munkába siető miniszterelnöknek.
Ekkor nem vonták felelősségre, de 2018 utolsó napján a kormány új céget alapított a botrányokat halmozó vállalatok helyett, nem sokkal később pedig kiderült, hogy Gyutai már nem dolgozik a várbeli beruházásokat megrendelő cégnél.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.