Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az év első három hónapjában 81 százalékkal nagyobb összeget költöttek a SZÉP-kártyákról az emberek, mint tavaly ilyenkor.
Az első három hónapban 84,4 milliárd forintot értek el a SZÉP-kártyás fizetések, ami az egy évvel ezelőtti 46,6 milliárd forinthoz képest 81 százalékos emelkedés – közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) szerdán.
Az első negyedévet részletezve, fokozatos emelkedés figyelhető meg:
A költések közel 60 százaléka mindhárom hónapban a vendéglátás alszámláról történt, míg a szálláshely alszámla részesedése közel 30 százalékos volt, és 10 százalékot tettek ki a szabadidő alszámláról történt kifizetések.
A költés mellett a feltöltések is jelentősen nőttek 2022 első negyedévében: míg 2021-ben 86 milliárd forintot töltöttek fel a kártyákra a munkaadók, idén ebben az időszakban már 102,8 milliárd forintot, ami 19,5 százalékos növekedés.
A SZÉP-kártyákon március végén összesen több mint 155 milliárd forint állt rendelkezésre, amiek nagy része az MTÜ szerint várhatóan a turisztikai szektorban hasznosul.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.