szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Amíg Nyugaton nagy divat, addig itthon számtalan negatív sztereotípia kapcsolódik a kötött ruhákhoz.

A varrodában voltunk, amikor jött a hír a legnagyobb félelmünkről, hogy a koronavírus-járvány miatt be kell zárni az üzleteket – meséli Csillag Zsuzsi, az 1992 óta működő hazai kötöttruha-márka, a Süel alapítójának lánya és tervezője.

Mint mondta, azonnal átálltak az „online vonalra”, így hiába voltak két hónapig zárva a boltjaik, a cég szárnyalt. „A virtuális térben kezdtünk el kreatívkodni, speciális vevői igényeket kielégíteni, lojális közösséget létrehozni” – vallott az időszakról Zsuzsi, aki szerint a sikereikben az is szerepet játszott, hogy nem akkor kezdték el felépíteni az online jelenlétüket, amikor beütött a krach, hanem az előző öt évben már készültek erre.

Az online térben így nemcsak ruhákat mutatnak be, hanem élőben fel is próbálják – az élő adás minden varázsával együtt: bár vannak bakik, például adás közben ledőlt a kameraállvány, de ez a ruhatervező szerint kifejezetten tetszik a vásárlóknak.

Ugyanakkor van mivel küzdeniük: Kelet-Európában elég rossz az imidzse a kötött ruháknak, miközben Nyugat-Európában ezt teljesen máshogy kezelik, ezért is kerülhet háromszor annyiba ott egy kötött ruha, mint itthon. Nem véletlen, hogy a Süel céljai között a külföldi terjeszkedés is szerepel.

A Magasfeszültség című, a hvg.hu és az Európai Beruházási Bank együttműködésében készülő videosorozatunkban húsz olyan magyarországi céget mutatunk be, amely sikerrel vette az elmúlt időszak akadályait: képesek voltak reagálni a járvány okozta új helyzetre, innovatív megoldásokkal találták meg a kiutat a munkaerőhiányra vagy tűntek ki valamilyen egyedi megoldással.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!