Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A kulcs a feltűnő és szokatlan kiszerelésválasztásban rejlik.
Ismét felbugyogott a hétköznapok szürke felszíne alól a magyar gógyi, góbéság, cselvetés és furfang: egy hazai üdítőgyártó pimasz, és hát elég vicces megoldást talált arra, hogy ne kelljen foglalkoznia a már kötelező palackbetétdíjjal.
A Soma óriási, 3,01 literes kiszerelésű üdítőt dobott piacra, melyen nem kell érvényesíteni a visszaváltós rendszer 50 forintos betétdíját,
írja az Economx egy Reddit-poszt alapján.
A szőlőízű üdítőt gyártó társaság azért választotta a szokatlan és feltűnő kiszerelést, mert az egy kortynyi plusszal kivívják a díjmentességet, az idén életbe lépett üvegvisszaváltási rendszer ugyanis csak azokra az italtermékekre vonatkozik, amelyek 0,1 és 3 liter közé esnek. Aki tehát a 3,01 literes Soma szőlőüdítővel oltja szomját, az megspórol egy ötvenest, illetve egy kört a Mohu visszaváltó automatáinál. Ahol egyébként épp nemrég vezettek be korlátozást a visszaváltásoknál, illetve további, látványos változások is várhatók, miközben Lázár János azon viccelődik, hogy van, akinek a megélhetése múlik a visszaváltott palackokon.
De a Soma kreatív termékére visszatérve: a Reddit-bejegyzés alatti kommentek tanúsága szerint az üdítő 340, illetve 299 forintért kapható a különböző üzletekben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.