Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Románia március 10-én vezette be a tilalmat, erről nem tájékoztatta Magyarországot. A probléma az, hogy az Európai Bizottság döntése szerint a száj- és körömfájással nem érintett területekről származó export nem korlátozható.
Románia uniós jogot sértve továbbra is fenntartja a Magyarországról érkező agrártermékek beszállításának tilalmát – tájékoztatott Koncz Máté, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke.
Frissítés:
Cikkünk megjelenése után, megkeresésünkre az Agrárminisztérium közölte, hogy pénteken Románia visszavonta a hús, és húskészítmények, valamint a takarmány tekintetében bevezetett korlátozó intézkedéseket.
Az érdekképviseleti vezető elmondta, Románia előkészítetlenül, egyeztetés és tájékoztatás nélkül vezette be a korlátozásokat a ragadós száj- és körömfájásra hivatkozva. A tilalomról szóló döntés 4 napja született, ennek ellenére a román hatóságok azóta sem tájékoztatták erről Magyarországot. Nemcsak a fertőzéssel érintett állatokra, hanem csirkére és lóra is kiterjesztették a tilalmat, emellett a takarmányokra (így a csirketápra is), trágyára és alomanyagokra is.
Az Európai Bizottság 2025. március 12-én megjelent határozatában elfogadta a magyar járványvédelmi intézkedéseket és a kijelölt védőkörzeteket, rámutatva, hogy az ország más részeiről származó termékek bevitele nem korlátozható.
„A közös határszakaszon a magyar takarmánykeverők termékeire támaszkodnak, 10 cég indítaná útnak a kocsijait nap mint nap, ez több száz tonnát jelent” – mondta a HVG megkeresésére Koncz Máté. Szerinte a román takarmányipar nincs felkészülve erre a tilalomra, hiszen a határ túloldalán nincsen elegendő gyártási kapacitás, alapanyag és jármű sem. „Az állatok éhezni fognak a román kormány döntése miatt” – tette hozzá.
A rendkívül fertőző ragadós száj- és körömfájás 50 év után jelent meg újra Magyarországon, emiatt 1400 állatot kellett leölni egy Bábolna közelében található állattelepen. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken közölte, hogy ragadós száj- és körömfájás (RSzKF) vírust azonosított egy kisbajcsi szarvasmarhatartó telepen, ahova Orbán Viktor és Nagy István agrárminiszter közösen el is látogatott, de végül a járványügyi szabályozásnak megfelelően nem engedték be őket.
Az érintett telepen 1400 szarvasmarhát tartanak, az állatoknál március elején jelentkeztek a tünetek, amelyek között ott van a láz, az étvágytalanság, a nyálzás és a hólyagok megjelenése a szájban, illetve a lábvégeken.
A Nébih honlapja szerint számos ország vezetett be korlátozásokat Magyarország ellen a ragályos betegség miatt, köztük az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Brazília, Csehország, Izrael, Japán, Kanada, Kína, Dél-Korea, Lengyelország, Malajzia, Marokkó, Mexikó, Moldova, Oroszország, Románia, Szerbia, Szingapúr és Ukrajna.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Az egészségügyi államtitkár anyja egyszer megpofozta Gyurcsányt.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.
Eltűnésekor hawaii mintás inget viselt.
Egy sárkányszörfös jókor volt jó helyen.
Egy-egy hátúszó néha elbizonytalanítja a fürdőzőket.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.