Rekord összegű kifizetések listáját közölte a Generali
Kiugróan magas összegeket fizetett a Generali Providencia Biztosító a személybiztosításokra és az időjárással kapcsolatos károkra. Íme néhány példa.
Kiugróan magas összegeket fizetett a Generali Providencia Biztosító a személybiztosításokra és az időjárással kapcsolatos károkra. Íme néhány példa.
A Barclays 42 dolláros célár mellett készítette el legfrissebb elemzését, a Credit Suisse szerint pedig még ennél is...
Nem veszti el az állami jogosultságát, aki magánnyugdíjpénztártag marad, csak jövő év december elsejétől nem szerez több szolgálati időt, így aligha lesz meg a jogosultsága a majdani állami nyugdíjra. Az Országos Nyugdíjfolyósító (ONYF) levele szerint az öröklés miatt nem érdemes a magánnyugdíjpénztárat választani. Eddig kétezren döntöttek úgy, hogy nem lépnek vissza az állami rendszerbe.
A Mol gyorsan eladná egy szibériai olajmező 49 százalékát a horvát INA-nak – írja a Poslovni Dnevnik című zágrábi gazdasági napilapra hivatkozva a Kitekintő.
Az Új Széchenyi Terv pályázatainak január 15-ei meghirdetésekor már indulásra kész lesz a Széchenyi Kártya önerő-kiegészítő hitel is - mondta Krisán László, a Ka-Vosz Zrt. vezérigazgatója.
Kevesen tudják, de a hatályos adóigazgatási szabályok szerint az APEH-revizor eljárása során bárkit megbilincseltethet és elővezettethet, aki nem jelenik meg az idézésen és utólag sem igazolja távollétét. Nemcsak az adózó, de annak képviselője, illetve alkalmazottja is elővezettethető. Csakhogy az igazolt hiányzás hivatalos feltételei nem ismertek, az adóhatóság egyedileg bírálja el az egyes eseteket.
Az APEH átalakulása kapcsán a készpénzátutalási megbízásokon szereplő számlaszámok nem változnak, ezért a Magyar Posta Zrt. továbbra is elfogadja a korábbi APEH megnevezést tartalmazó csekkeket a befizetések teljesítésére - tette közzé az adóhatóság honlapján.
Jövőre gyes mellett nem lehet napi 8 órában dolgozni a gyermek hároméves koráig. A karácsony előtt elfogadott salátatörvény értelmében 2011-től legfeljebb napi hatórás munkaviszonyt engedélyez a gyesen lévőknek. Ugyanez vonatkozik a gyermeknevelési támogatásban részesülőkre, csakúgy, mint a nagyszülőkre. Lesznek azonban kivételek.
Csikós és gulyás, Puskás és pálinka - olyan "hívószavak", amelyekről felismernek minket, magyarokat általában mindenütt a világban. Manapság az egészségesen túlzó nacionalizmus és lokálpatriotizmus jegyében sokan hajlamosak a hungarikumok közé sorolni a helyi, kedvelt termékeket, gasztronómiai különlegességeket. Csakhogy nem minden hungarikum, amit annak gondolunk, és nevezünk.
A banki költségek csökkenéséhez, a nagy ügyfélkörrel rendelkező szolgáltatóknál pedig új üzletágak kifejlődéséhez járulhat hozzá az úgynevezett pénzforgalmi szolgáltatók elterjedése.
A lakásépítő cégek az elmúlt négy évben elveszítették piacuk kétharmadát, az inflációt csak részben háríthatták át az építők a vásárlóikra, megrendelőikre, az ágazat árbevétel arányos jövedelmezősége az idén nulla lesz - mondta Tolnay Tibor, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke az MTI-nek.
Az irreálisan alacsony árú utazások kockázatot rejthetnek magukba - hívta fel a figyelmet a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetsége (MUISZ) csütörtökön kiadott közleményében.
Az Auroviva utazási iroda csődje miatt a QBE Biztosítóhoz csütörtök délig 402 kárigény érkezett mintegy 400 millió forint értékben, amely több mint ezer utast érint.