Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Részt vettem statisztaként a Sorstalanság forgatásán. Fel kellett tűznünk a sárga csillagot, több jelenetet is így forgattak le. (Erről két fotót mellékelek). Bár kamerák, reflektorok, díszletek vettek körül, számos jelenetet többször megismételtek, voltak pillanatok, amikor szinte átéltem, mit érezhetett 1944-ben akkor 22 éves nagymamám. Őt Sátoraljaújhelyről hurcoltak el családjával együtt, hogy azután marhavagonban Auschwitzba szállítsák.
Háború után megjelent naplójában nagyanyám az 1944-45-ös évekről így számolt be:
„Édesapám éppen a rádiót hallgatta, amikor hangos kiáltások közepette betörték ajtónkat, ordítva: kifelé-kifelé! Nem vittek, tereltek, mint az állatokat, megalázva, meggyötörve. Sátoraljaújhelyen a zsinagógában le kellett adnunk nálunk lévő értékeinket. Utána a gettóban hosszú heteket töltöttünk el, ahonnan transzportonként szállítottak el bennünket. Jobb módú édesapámat, - egy névsor alapján kiválasztott csoporttal együtt - Kistarcsára vitték, ahonnan csak váltságdíj ellenében csatlakozhatott hozzánk a gettóba.
Csomagjainkat elvették azzal, hogy majd a szállásainkra utánunk küldik. (Nem
Nagymama ötven fős családjából alig néhányan élték túl a holokausztot. A túlélők száma is rohamosan csökken, hiszen azóta több, mint 60 év telt el Nagyanyám két éve hunyt el. Naplójának záró sorait az utána következő generációknak címezte: "Emlékezz és soha ne felejtsd el a múltat”. A Sorstalanságnak lehetnek gyenge pontjai, de a múlt felidézését mindenképpen segíti.
Rosenfeld Dániel Imre
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.