A számítással az Umea Egyetem fizikusai rukkoltak elő, formulájukat a New Journal of Physics című tudományos folyóiratban ismertették. A tudósok szerint a kalkuláció révén véget lehet vetni a szerzőség körüli vitáknak, emellett pedig alkalmas lehet arra is, hogy híres írók elveszett munkáit azonosítsák - írta a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadása (www.telegraph.co.uk).
A svéd kutatók a képlet kidolgozásakor Thomas Hardy, DH Lawrence, valamint Herman Melville műveit vették alapul a különböző írói stílusok és szövegrészletek elemzéséhez. Többek között azt vizsgálták, hogy a felsorolt írók milyen gyakran használnak új szavakat munkáikban. Ezáltal pedig mintákat tudtak felfedezni írói stílusukban.
A nyelvi stílust és nyelv képességet is figyelembe vették, valamint az újonnan használt szavak "gyakoriságát" is, ami általában a cselekmény előrehaladtával csökken. A statisztikai elemzést teljes regényekre, regényrészletekre és összegyűjtött művekre is alkalmazták, az eredmény pedig minden esetben egyedülálló "szóujjlenyomat" lett.
Megalkották az "irodalmi lábnyom" fogalmát
Az írók stílusa végtelen viták és elemzések tárgya. Svéd tudósok azonban kidolgoztak egy formulát, amellyel kiszámítható egy-egy író "irodalmi lábnyoma".

„Harminc százalékról indultunk a teremben, Von der Leyen nagyszerűen kezelte a tárgyalást”
Szijjártó szerint az USA–EU-vámmegállapodás is azt bizonyítja, hogy Brüsszel alkalmatlan
Financial Times-elemzés: Súlyos hiba, ha az EU tényleg alkut köt Trumppal a vámokról, mert elég erős, hogy ne adjon neki semmit
Milliárdos terheket kap a nyakába a német autógyártás az USA–EU-vámmegállapodással az iparági szövetség szerint
Óriásbírságot kaphat a Temu az EU termékbiztonsági előírásainak kijátszása miatt
Ha igazolódnak az Európai Bizottság megállapításai, az éves globális forgalmában is jól látható büntetésre számíthat.