Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nyolcmillió parányi szoborral lett gazdagabb a Tate Modern Londonban: a kortárs művészet egyik fellegváraként ismert múzeum megvásárolta Aj Vej-vej kínai művész porcelán napraforgó magjainak egy részét, de a nyolcmillió szem még így is csak tizede a teljes "alkotásnak".
Aj Vej-vej (Ai Wei Wei) szotyolái 2010-ben beborították a Tate Modern turbinacsarnokának teljes padlóját, igaz csak 48 óráig, mert aztán kisebb és kötéllel elkülönített helyre púpozták fel a porcelán magokat, mert a kerámiaport egészségre károsnak ítélték - idézte fel internetes kiadásában a The Guardian című brit lap.
A több mint százmillió porcelán szotyolát darabonként formázták és festették meg kínai kézművesek. Ebből a hatalmas állományból vásárolt meg nyolcmillió szemet a Tate Modern.
A múzeum az Art Fund nevű szervezet anyagi segítségével tett szert a nyolcmillió szotyolára, de a vételárat nem hozta nyilvánosságra. A Sotheby's egy tavalyi aukcióján hasonló mennyiségű porcelán mag 350 ezer fontért kelt el.
Aj Vej-vej világszerte a legismertebb kínai művésznek számít, hírnevét nemcsak rendkívüli alkotásainak, hanem politikai szerepvállalásának is köszönheti. Az emberi jogok harcosaként többször került összeütközésbe a kínai hatóságokkal, börtönben, majd házi őrizetben tartották, lerombolták stúdióját. Peking hivatalosan adócsalással vádolta.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.