Kormányzati hátsó szándék látszik a gazdaságra káros, silány elővásárlási szabálynál
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Születésekor még nem vált népszerűvé a Krasznahorka büszke vára kezdetű dal, utóbb, a politikai propaganda nyomán mégis megismerte az egész nemzet.
„Krasznahorka égő várának fényénél meg kell kérdeznünk és meg kell válaszolnunk a legnagyobb kérdést: elfogadjuk-e a szemfödélig tartó kiszolgáltatottságot, avagy azokra az erényekre támaszkodunk, amelyek a magyart magyarrá teszik” – aktualizált évszázados ideológiát március 15-ei ünnepi beszédében Orbán Viktor miniszterelnök.
A március 10-én lángokba borult felvidéki kastély nem először tölti be állami fiesztán a szabadság szimbólumának szerepét. A Krasznahorka büszke vára kezdetű dal felcsendült például az 1940-ben Horthy Miklós tiszteletére rendezett hódolati ünnepségen is. Erre a kormányzó két évtizedes országlásának dicsőítése mellett az is okot adhatott, hogy akkor két éve, a trianoni békeszerződés revíziójaként – rövid időre – ismét a magyar trikolor lobogott Krasznahorkán.
A dal szerzőjéről és a Krasznahorka-mítoszról a HVG e heti számában olvashatók további részletek.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira. A jövőben öt évig rejtve maradhat az is, hogy mennyit költöttek Sulyok Tamás államfő vagy a legfőbb ügyész látogatásaira.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.