Márta István lemondott

Márta István december 31-ével lemond a Pécsi Országos Színházi Találkozó művészeti tanácsadói posztjáról egyéb elfoglaltságai miatt.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Márta István lemondott

Márta István lemond a Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT) művészeti tanácsadói feladatairól 2012. december 31-ével.

Márta, aki 2011 áprilisától látta el a feladatot, már jelezte is szándékoát a POSZF Kft. három tulajdonosának.

Döntését azzal indokolta, hogy a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. által létrehozott új pécsi fesztiválokkal, a kulturális komplexum működtetésével kapcsolatos kötelezettségei és a Magyar Fesztivál Szövetség elnöksége, illetve a Kapolcsi Művészeti Napok vezetése mellett már nem tudja POSZT megbízatását felelősséggel ellátni.

A POSZF Kft. három tulajdonosa – Pécs városa, a Magyar Színházi Társaság és a Magyar Teátrumi Társaság – megköszönve Márta István eddigi tevékenységét, lemondását elfogadta, és úgy határozott, hogy művészeti kérdésekben ezentúl a két szakmai szervezet képviselői döntenek majd.

A POSZT tulajdonosi szerkezete 2012-től megváltozott: a Magyar Teátrumi Társaság a Magyar Színházi Társaságéval megegyező tulajdonrészt szerzett a fesztivált működtető kft.-ben, amelynek irányításába ezzel új ügyvezető is belépett, és azóta a szakmai döntéseket is közösen hozzák meg. A POSZT Kft.-ben Pécs városának 66,8 százaléka mellett az idei évtől a Magyar Színházi Társaság és a Magyar Teátrumi Társaság egyaránt 16,6 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik. A kft. irányításába Stenczer Béla mellett új ügyvezetőként Kőhalmi Andrea is belépett.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.