"A legnehezebben megfogható korosztálynak, felsőt tagozatos és középiskolás diákoknak szánjuk az előadást. Több helyen tanítottam ilyen korú fiatalokat, tudom, hogyan kell őket megszólítani; ha unatkoznak, hamar előkapják a telefonjukat és azon játszanak. Ezért a türelmükhöz mérjük a stílust, a kivitelt és az összeállítás hosszúságát. Egy tanórányi idő, körülbelül 50 perc alatt mondjuk el, mi az az opera, ki Mozart, mi történik, kik a szereplők” – mondta el a Gramofonnak Philipp György.
A jó akusztikájú Urániában részben a koncepció alapján, és mert a moziban nincs zenekari árok, az Anima Musicae Kamarzenekar mintegy „biodíszletként” lesz jelen a színpadon, egyszer búvóhelyként, máskor próbabáként „játszanak” a történetben. Egyébként kisebb dobogókból áll a díszletük, mert eredetileg azt tervezték, hogy iskolák, művelődési házak számára ajánlják a produkciót.
Lesznek kellékek is, de nem feltétlenül olyanok, amelyek az eredeti Mozart operákban szerepelnének. A Bastien és Bastienne, A színigazgató, A szöktetés a szerájból, A varázsfuvola, az Idomeneo, valamint a három Da Ponte szövegre készült mű: a Figaro házassága, a Don Giovanni és a Cosi fan tutte cselekményéből „fradi-kolbász” szerű vicces történet alakul ki, filmes, rajzfilmes figurák elevenednek meg Mozart muzsikájára – fogalmazott a karmester-rendező – a műsor végére három vagy négy pici sztoriból fejlődik ki egy nagy egység. A koreográfiát Gergye Krisztián készíti, akivel az Opera Amorále című előadásban már sikeresen együttműködtek. Az énekes szólisták: Szakács Ildikó, Murányi Márta, Varga Donáth, Mikecz Kornél és Szilvay Máté. A Mozart (majdnem)Összes Rövidítve a Filharmónia Magyarország rendezőiroda A zene titkai című sorozatában szerepel.