"Cenzúra-ügy": Koncz Zsuzsa is megszólalt

Az M3 kampányában felhasználtak Koncz Zsuzsáról készült archív felvételeket, az énekesnő koncertjét kártérítésképp adta le később az M1. Bródy Jánossal is egyeztetettek.

  • hvg.hu hvg.hu

A Facebook-oldalán szólalt hozzá Koncz Zsuzsa a köztévén leadott koncertje körül kialakult vitához. Egy a megérdemeltnél nagyobb nyilvánosságot kapott baki margójára – a békesség kedvéért, avagy “…miért hagytuk, hogy így legyen…” címmel írt bejegyzése szerint az év elején kezdeményezett tárgyalásokat az MTVA-val a személyiségi jogait sértő reklámkampányuk miatt.

„Nem követeltem milliós kártérítést, csupán annyit, hogy a március 14-i nagykoncertemet vegyék fel és adják le, hogy a buli nagy részét láthassák azok is, akik valamilyen okból nem jutottak el az Arénába” – írta az énekesnő.

Az M1 végül leadta a felvett anyagból azt, ami a felajánlott műsoridőbe belefért. „Természetesen a koncert összes szereplőjével, így Bródy Jánossal is, egyeztettük a részleteket” – jegyzi meg Koncz Zsuzsa, aki azt is elárulta, hogy még az idén megjelenik a koncertről szóló DVD, amin szerepel Bródy János Ezek ugyanazok című dala is.

Mint írtuk, Bródy János szerint szándékosan hagyta ki a köztévé az egyik rendszerkritikus dalát a koncertfelvételből. Az MTVA ezt közleményben cáfolta, mint írták Koncz Zsuzsa saját stábjával közösen döntött arról, hogy mi kerüljön a megbeszélt kétszer 52 perces műsorba.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.