1987 óta nem láthattuk Magyarországon ezeket a műkincseket

1987 után először ismét Magyarországon mutatják be az első kínai császár sírjából származó kínai agyagkatonákat. A kiállítás február 6-án nyit az Iparművészeti Múzeumban.

  • MTI MTI
1987 óta nem láthattuk Magyarországon ezeket a műkincseket

Kicsomagolták az első életnagyságú agyagkatonát csütörtökön az Iparművészeti Múzeumban Az ősi Kína kincsei című, február 6-tól látható kiállítás anyagából.

A több mint 150 műkincset felvonultató tárlat legismertebb darabjai az első kínai császár, Csin Si Huang-ti sírjából származó agyagkatonák. A most kicsomagolt, térdelő harcos vélhetően egy fakardot tarthatott a kezében, míg a múzeumban rövidesen látható másik álló agyagkatona fegyvere egy dárda lehetett – közölte Li Tien-kaj muzeológus.

Fajcsák Györgyi, a kiállítás magyarországi szakértője elmondta: a Magyar Nemzeti Múzeum 1987-es kiállítása óta Magyarországon nem lehetett eredeti agyagkatonákat látni.

A rendszerváltás előtti kiállítás akkora kuriózum volt, hogy még egy korabeli reklámkampányban is felhasználták az agyagkatonákat:

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.