szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Napokig keringett egy elvileg bennfentes infókon alapuló, meglepő elmélet a Pixar legelső animációs filmjéhez, de most a széria egyik írója cáfolta, hogy egy halálos betegség indította volna be a cselekményt.

Az elmúlt héten nagy popkulturális vihart kavart egy Mike Mozart nevű játékgyűjtő, aki jó barátja volt a Pixar egyik korábbi alapemberének, Joe Ranft-nek, az ő 2005-ös haláláig. Mozart azt állította, hogy Ranft egyszer csak neki mesélte el a Toy Story eredettörténetét, ami meglepően nyomasztó.

A történet lényege, hogy az első Toy Storyban Andy otthona az a ház, ahol a filmekben hanyagolt, szintén Andy nevű édesapja is felnőtt, és a falakra ragasztott képeken nem a főszereplő srác, hanem az idősebb Andy látható gyerekkorában. Mozart elmondása szerint az apuka egy szegény családból származott, de nagyon szerette a Woody's Roundup című tévésorozatot.

De nem elég, hogy szegény volt, még gyermekbénulásban is szenvedett, ráadásul a gonosz Al is zaklatta őt gyerekkorában. Egyetlen vigasza a gondos gyűjtögetés és rengeteg rajongói levél után beszerzett Woody-baba volt, amit több másik játék követett, de egyik sem érhetett fel a cowboyhoz.

GIF

Amikor a felesége másodjára esett teherbe, az idősebb Andy újra beteg lett, a halálos ágyán pedig azt mondta fiának, hogy hozzon le egy játékokkal teli dobozt a padlásról, de mire visszaért, édesapja már nem élt.

Az öntudatra ébredt játékok ezért végig azt hiszik, hogy a gazdájuk az idősebb Andy, aki pont úgy nézett ki gyermekkorában, mint a filmekben valóban szereplő fia. Mozart állítása szerint ez szóról szóra igaz, ráadásul több logikai bukfencet is megold ez a háttérsztori. Akit érdekel a teljes sztori, ebben a videóban lehet meghallgatni.

Csakhogy jött Andrew Stanton, aki a Némó nyomában vagy a WALL-E rendezése mellett az első Toy Story írásában is részt vett, és egy kőkemény tweettel megcáfolta az egészet.

andrew stanton on Twitter

Complete and utter fake news. Everyone go back to your homes. Nothing to see here, folks. #Iwasthere https://t.co/06j37YKKt2

A Toy Story negyedik része a tervek szerint 2019 nyarán kerül a mozikba. Mi az első rész 20. évfordulóján rangsoroltuk a Pixar addigi összes filmjét:

20 éves a Toy Story - rangsoroltuk a Pixar-meséket

Az első 100 százalékig digitális technikával készült animációs film 1995 novemberében került a mozikba, és a Pixar azóta is ontja magából az eredetibbnél eredetibb alkotásokat - a stúdió védjegye, hogy a gyerekeknek és a felnőtteknek egyaránt élvezhető meséket készítenek. Szörny Rt., Némó nyomában, Fel!

Kultúra – frissen, első kézből. Kövesse a HVG Kult Facebook-oldalát!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!