Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A streaming-oldalról végül le is törölték a gyűlöletkeltő bandák számait.
A Charlottesville-ben történtek továbbra is éreztetik hatásukat, hiszen a Spotify közleményben jelentette be, hogy az erőszakért felelős neonáci, a fehér felsőbbrendűséget hirdető zenekarok számait törli a rendszeréből. A Spotify a digitalmusicnews.com-on megjelent cikkből értesült arról, hogy 37 olyan előadó is elérhető a felületükön, amely társítható a neonáci mozgalomhoz.
Az írás szerzője szerint azért is pikáns az ügy, mert 2014-ben már készült egy gyűjtés ezekről a gyűlöletkeltő zenekarokról az extrém mozgalmakat vizsgáló jogi szervezet, a Southern Poverty Law Center részéről, amelynek hatására egy kampány keretében az iTunes törölte is a szóban forgó előadókat a katalógusából.
"Hálásak vagyunk, hogy felhívták a figyelmünket ezekre a tartalmakra - a beazonosított zenekarokat azonnal el is távolítottuk a rendszerünkből, miközben a többi hasonló előadó felkutatásán dolgozunk" - fogalmaz a Spotify közleménye. A cég szóvivője azzal magyarázta a dolgot, hogy a streamingfelületen fellelhető zenei katalógus többezer különféle kiadótól és cégtől származik, ezért elsősorban ők felelősek az ilyen gyűlöletkeltő tartalomért.
A bejelentés után nem sokkal a Spotify riválisa, a Deezer is arról nyilatkozott, hogy eltávolítja katalógusából a neonáci zenekarokat.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.