Mi már fél éve is imádtuk - ez lett a sok jó közül a legjobb brit nagylemez
Nyilvánosságra hozták a Mercury Prize, vagyis a legjobb brit és ír album díjának idei nyertesét.
unknown
A British Phonographic Industry, azaz a brit lemezipari szövetség 1992-ben hozta létre a Mercury Prize-t, az egyik legfontosabb brit és nemzetközi zenei díj, a Brit Awards alternatívájaként, legalábbis az alternatívaállítás a szándékával.
Nyert mér Mercury Prize-t többek közt a Primal Scream, a Portishead, a Pulp, PJ Harvey, a Franz Ferdinand, az Arctic Monkeys, az Elbow, az xx, az Alt-J, és James Blake - tavaly Skepta, tavaly előtt Benjamine Clementine kapta a díjat.
Az idei győztes a dél-londoni dalszerző-énekes-producer, Sampha akiről júliusban írtunk, éppen a most díjazott bemutatkozó lemez egyik dala kapcsán, 2017 addigi legjobb számait összegző listánkon.
AFP / Daniel Leal-Olivas
"Hosszasan sorolhatnánk azokat az előadókat, akik az elmúlt években friss vért pumpáltak a soulba/R&B-be (és azokat is, akik a hiphopba, meg persze azokat, akik ide is, oda is). Közülük az egyik legfontosabb a 28 éves angol énekes-dalszerző-producer, Sampha, aki a kétezres évek végén tűnt fel (még a Myspace-en/ről startolt el), a 2010-es évek eleje óta hallhattuk már többek közt Drake, Katy B, Frank Ocean és Solange dalaiban, ám bemutatkozó lemeze csak idén jött ki. A Process megérte a várakozást: a kritika egyöntetű ujjongással fogadta a lemezt, és meg is értjük a lelkesedést, mert mi is imádjuk Sampha introvertált, érzékeny, kísérletező, modern soulzenéjét. Ennek az amúgy is szívhez szóló lemeznek az egyik legintimebb pillanata ez a dal." - ezt mondtuk akkor.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.