Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Már lehet nevezni zászlóvivőnek.
„A Magyar Zászló és Címer napja alkalmából 2018. március 16-án egy 1848 méteres magyar zászló elkészítésével és bemutatásával üdvözöljük az ünnepnapot. 1848. április 11-én - a negyvennyolcas törvények között - vált hivatalossá a háromszínű nemzeti lobogónk. Az 1848 méteres zászlót 1848 személy segítségével visszük végig Budapesten az Andrássy úton az Opera és a Hősök tere között. A Hősök terén ünnepi műsorral várjuk a zászlóvivőket és az ünneplő közönséget” – olvasható a 56 Lángja Alapítvány felhívásában.
Az esemény védnöke Balog Zoltán humánminiszter, a zászlóanya pedig Wittner Mária lesz.
A gigazászló ötlete Franka Tibor (Kerepes polgármestere) és Szilágyi Ákos ( '56 Lángja alapítvány, Magyar Trikolór Kft.) fejéből pattant ki. Ők keresik azt az 1848 személyt is, akik az 1848 méter hosszú lobogót végigviszik az Andrássy úton.
A zászlót közadakozásból és a zászlóvivők “nevezési díjából” kívánják megvalósítani, így pénzt is gyűjtenek a szervezők. A zászlóvivőktől minimum 3000 forintot várnak, de aki legalább 2000 forintot befizet, annak a neve már bekerülhet az Arany betűk könyvbe. Ebből minden bekerült személy kap egy emlékpéldányt.
A zászlót pedig a nap végén egységnyi darabokra osztják és minden zászlóvivő ajándékba kap egy ilyen darabot.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.