szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az egykori felcsúti polgármester által bekebelezett Mediaworks a bíróság szerint a Munka Törvénykönyvét megsértve bocsátott el két szerkesztőt a Fejér Megyei Hírlaptól.

A Mészáros Lőrinc cégbirodalmához tartozó Mediaworks csütörtökön elvesztette azt a munkaügyi és kártérítési pert, amelyet két egykori munkavállaló indított a Fejér Megyei Hírlapot is kiadó médiavállalat ellen - írja a 24.hu.

Mint ismert, 2016 decemberében egy több ponton módosított, gyakorlatilag meghekkelt Orbán-interjú jelent meg az újságban, emiatt több lapszerkesztőt kirúgtak. Közülük Klecska Ernő és Hajnal Csilla bírósághoz fordult, mert szerintük a Mediaworks jogszerűtlen bocsátotta el őket. Klecska és Hajnal szerint ők nem hibáztak, és sérelmezték az elbocsátás körülményeit is.

A bíróság csütörtöki, egyelőre szóban ismertetett ítéletében megállapította, hogy a Mediaworks a Munka Törvénykönyvét megsértve bocsátotta el munkavállalóit.

A bíróság a tanúmeghallgatásokat és bizonyítékokat áttekintve meggyőződött róla, hogy a Fejér Megyei Hírlapnál a felperesek állításával összhangban, valóban az volt a kialakult gyakorlat, hogy a Veszprémben lévő központi szerkesztőség által küldött kész, tördelt oldalakba a helyi szerkesztők már nem nyúltak bele, ha a tartalom ellenőrzését a veszprémi központi szerkesztőség előzetesen már elvégezte.

Túry Gergely

A bíróság az első rendű felperes számára 3,12 millió forint kártérítést, továbbá annak 2017. szeptember elsejétől számított törvényes kamatát, valamint 2,94 millió forint elmaradt munkabért és 381 ezer forint perköltséget állapított meg, melyet a Mediaworks köteles megfizetni - írja a 24.hu. A másik felperes a Mediaworkstől 2,9 millió forint kártérítést, annak kamatát, 1,62 millió forint elmaradt bért, 291 ezer forint perköltséget remélhet. A Mediaworksnek fizetnie kell továbbá 644 ezer forint állami illetéket, valamint az egyik vidékről berendelt tanú meghallgatásának körülbelül 10 ezer forintos költségét is.

A bíróság ugyanakkor elutasította a két felperes sérelemdíjra vonatkozó igényét. A bíróság szerint sem az eddig meghallgatott tanúk, sem a két felperes nem bizonyította kellőképpen azt a szubjektív benyomását tényszerűen, hogy őket a kirúgásukkor megalázták.

Biztos voltam benne, hogy ez az ítélet születik majd, hisz rengeteg pert láttam már tudósítói munkám során. Reméltem ugyanakkor, hogy a sérelemdíjat is megítélik majd, nem a pénz miatt, hanem az igazságérzetem miatt, mert szerintem ha az embert 12 órán át hallgatják ki étlen-szomjan, az alapját képezheti ennek, de sajnos ezt a bíróság szerint nem bizonyítottuk kellő alapossággal

- mondta Klecska Ernő a lapnak.

A másik felperes, Hajnal Csilla ezúttal nem kívánt nyilatkozni, annyit mondott, hogy szeretné végre elfelejteni az egész ügyet. Az ítélet nem jogerős, annak elektronikus kézbesítése után lehet fellebbezni ellene.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!