Peter Paul Rubens festményeiben úgy 400 éve gyönyörködik a világ, de ez nem hatja meg a Facebook cenzorait. Mark Zuckerberg cége eltávolította ugyanis a közösségi oldalról azokat a hirdetéseket, amelyekben Flandria Rubensen keresztül népszerűsítette a térséget és a flamand művészetet. A cenzoroknak egész pontosan Rubens élettől duzzadó aktjaival volt gondjuk.
Több flandriai múzeum, valamint a flandriai turisztikai hivatal nyílt levélben fordult Mark Zuckerberghez, hogy a letiltás felülvizsgálatát kérje. „Még ha titokban nevetünk is rajta, a kulturális cenzúrájuk eléggé megnehezíti az életünket” – írták.
A flandriai turisztikai hivatal egyébként kihozta a legtöbbet a helyzetből, készítettek ugyanis egy viccesen szomorú videót, amelyben rendőrök távolítanak el a múzeumból mindenkit, aki fent van a közösségi oldalon, nehogy véletlenül meztelen testrészeket lásson a festményeken.
A Facebook jelezte, hogy hajlandó tárgyalni a kialakult helyzetről, és azt állítja, hogy a sima posztokban nem tiltja a festményeket, csak a hirdetésekben.
A német kormány egyébként nemrég elítélte a Facebookot, miután Mark Zuckerberg bejelentette, hogy nem fogják eltávolítani a holokauszt-tagadó posztokat, arra hivatkozva, hogy a felhasználóknak joguk van a szólásszabadsághoz.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.